Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Ministri Pacolli dënon sulmin mbi Konsullatën e Kosovës në Danimarkë

Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri Punëve t&e…

15 August 2019

MPJ
Hyn në fuqi marrëveshja e bashkëpunimit ekonomik Kosovë - Çeki

Prishtinë, 6 gusht 2019 – Ka hyrë në fuqi “M…

07 August 2019

MPJ
MPJ përcjell ambasadorin që do të themelojë misionin në Bangladesh

Prishtinë, 29 korrik - Në vazhdën e hapjeve të misi…

29 July 2019

MPJ
Ministri Pacolli në Washington, krenar me vlerën e bashkëjetesës së religjioneve në Kosovë

Washington, 18 korrik – Zëvëndësministri i Pa…

18 July 2019

MPJ
Misionet diplomatike janë në shërbim të qytetarëve edhe gjatë kësaj periudhe vere

Prishtinë, 30 korrik 2019 - Ministria e Punëve të J…

18 July 2019

MPJ
Kosova dhe Luksemburgu heqin tatimin e dyfishtë në të hyra

Prishtinë, 24 korrik 2019 – Ka hyrë në fuqi &ldquo…

17 July 2019

REGJISTRI I DIASPORËS DHE MËRGATËS18.12.2015Ministria e Diasporës (MeD), në bashkëpunim me Agjencinë e Statistikave të Kosovës (ASK) dhe institucionet e tjera vendëse dhe ndërkombëtare, organizon dhe...më shumë
Konferenca e Dytë “Shqiptarët në Australi – Integrimi dhe ruajtja e lidhjeve me Atdheun23.11.2017Kjo konferencë ka për qëllim të mbledh në Melbourne përfaqësues të Komunitetit Shqiptar, shqiptar të suksesshëm në institucione shtetërore...më shumë
Fuqizim i kohezionit diplomatik ndërmjet përfaqësive diplomatike të Republikës së Kosovës dhe Republikës së Shqipërisë në Austri08.07.2019Në vazhdën e përforcimit të koordinimit dhe të bashkëpunimit ndërmjet përfaqësive diplomatike të Republikës së Kosovës dhe...më shumë
Ambasadori i Republikës së Kosovës në Belgjikë, Dr.Bernard Nikaj, ka marrë pjesë në dy takime të cilat u mbajtën në Belgjikë dhe Luksemburg25.07.2019Bruksel, 24, 25 qershor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Bruksel z. Bernard Nikaj së bashku me Kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, z.Berat Rukiqi...më shumë
Kosova dhe Bullgaria nënshkruajnë protokoll për shtimin e numrit të lejeve për transport 01.08.2019Sofje, 1 Gusht - Takimi i komisioneve të përbashkëta profesionale ndërmjet Ministrisë së Infrastrukturës dhe Transportit të Republikës se Kosovës dhe...më shumë
Njoftim për votuesit jashtë Kosovës për Zgjedhjet Lokale të 22 tetorit 201728.09.2017Të nderuar bashkatdhetarë, Ju njoftojmë se Periudha e Votimit për votuesit që suksesshëm kanë aplikuar për tu regjistruar në listën e votuesve...më shumë
Meshë për paqen në Kosovë dhe botë, në zemër të Parisit31.05.2019Ndërtesa 400 vjeçare e njohur si Hoteli kombëtar i Invalidëve, priti përmbi 500 të ftuarit dhe 110 instrumentistët e koristët e Filharmonisë së...më shumë
Ambasadori Beqë Cufaj në Pritjen Tradicionale të Kancelares Merkel12.07.2019Ambasadori i Republikës së Kosovës, Beqë Cufaj, mori pjesë në pritjen tradicionale vjetore të Kancelares gjermane Angela Merkel për Trupin Diplomatik në...më shumë
Në Ambasadën e Kosovës në Hagë promovohet libri i parë turistik për Kosovën në gjuhën holandeze15.06.2019Hagë, 15 maj 2019 – Ambasada e Republikës së Kosovës në Hagë ka organizuar një ceremoni ku është promovuar libri i parë turistik për...më shumë
Ambasadori Kallaba shoqëroi ekipin e xhudistëve kosovarë në Judo Grand Prix Budapest 16.07.2019Ambasadori Shpend Kallaba i shoqëruar nga Këshilltari Adnan Jakupi mori pjesë dhe shoqëroi delegacionin e sportistëve të Federatës së Xhudo-s në krye me...më shumë
Ambasada e Kosovës në Itali organizoi konferencën “Ndërhyrja humanitare e NATO-s në Kosovë – 20 vjet pas luftës”28.03.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Itali, ka ribashkuar protagonistët e politikës italiane të 20 viteve më parë, roli i te cilëve ishte vendimtar...më shumë
Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia Veriore prezantojnë ofertat e tyre turistike në JATA25.06.2019Tokio, 18 qershor 2019 – Në bashkëpunim me Shoqatën Japoneze të Agjencive Turistike (tutje JATA), ambasadat e Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë Veriore...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadorja britanike Allison Kemp vizitoi Ambasadën e Kosovës në Podgoricë03.07.2017Podgoricë, 1 korrik 2017 - Ambasadorja e Britanisë se Madhe, Allison Kemp, është pritur nga ambasadori i Republikës së Kosovës në Mal të Zi, Skender...më shumë
Ambasadori Dedaj u prit nga kryetari i Strugës, Ramiz Merko 08.03.2019Strugë, 6 shkurt 2019 - Në kuadër të vizitave të komunave të ndryshme në Maqedoninë e Veriut, ambasadori i Republikës së Kosovës, Gjergj Dedaj u...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Ambasadorja Rudi takoi Zëvendësministren e Punëve të Jashtme të Panamasë, Erika Mouynes13.08.2019Panama, 13 gusht 2019 – Ambasadorja e Republikës së Kosovës në Panama, znj. Zana Rudi, është pritur sot në takim nga Zëvendësministrja e Punëve...më shumë
Kosova akrediton Ambasadorin e saj në Çad28.06.2018Nxhamena, Çad 28 qershor 2018 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, Ramadan Gashi, i ka dorëzuar letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës së...më shumë
Ukshini takon ambasadorin norvegjez Per Strand Sjaastad18.07.2018Tiranë, 18 korrik 2018 - I Ngarkuari me Punë, Sylë Ukshini, ka pritur në ambasadorin norvegjez në Kosovë, Per Strand Sjaastad, i cili po ashtu...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Ambasadori Kastrati priti në takim Ambasadorin e Republikës Çeke në Slloveni, Juraj Chmiel25.07.2019Lubjanë, 25 korrik 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Slloveni, Avni Kastrati, priti në takim Ambasadorin e ri të Republikës Çeke në...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministren e jashtme të Suedisë, Suedia e palëkundur në mbështetjen e gjithmbarshme ndaj Kosovës29.01.2018Stokholm, 29 Janar 2018 – Në kuadër të vizitës së tij në Mbretërinë e Suedisë, Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve...më shumë
Republika e Kosovës gjithnjë e më afër bashkatdhetarëve, Ambasada e Kosovës në Ankara fillon edhe me shërbime konsullore01.12.2018Ankara, 1 dhjetor 2018 - Në vazhdën e zgjerimit dhe funksionalizimit të shërbimeve konsullore për shtetasit tanë, në Ambasadën e Republikës së...më shumë
Në Bernë u mbajt Sesion Informues “Klima e Investimeve në Kosovë”05.07.2019Bernë, më 22 qershor 2019 – Në lokalet e Ambasadës të Republikës së Kosovës në Bernë u zhvilluar Sesioni Informues “Klima e Investimeve...më shumë