Stay Connected with MFA

Hoxhaj: Koha e fundit qė Serbia tė shpėrbėjė strukturat kriminale nė Kosovė
Nju Jork, 30 gusht...

Video Galeria

Hoxhaj viziton Togon, njohja e Kosovës afërHoxhaj në Monako, 2014 është vit i Kosovës multilaterale Hoxhaj në Andorra, siguron mbështetje për aplikimin në organizata ndërkombëtareMinistri Enver Hoxhaj gjatë një vizite zyrtare në Francë është takuar me kryetarin e Delegacionit Parlamentar të Francës në Këshillin e Evropës dhe n&euConsolidating Kosovo's StatehoodLigjërata - Londer (IISS) Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, intervistë ekskluzive për shërbimin qendror të Radios Evropa e Lirë.Enver Hoxhaj - Ministër i Punëve të JashtmeIntervistë me z. Enver Hoxhaj dhënë Zërit të Amerikës - 30.06.2012Inteviste e Ministrit Hoxhaj dhene RTV21Fjala e Ministrit Hoxhaj në promovimin e librit “Why Kosovo Still Matters”, të Denis McShane. Londër, 19 tetor 2011Intervistë e Ministrit Hoxhaj per korrespodentin e RTV21 ne Nju Jork, Nentor 2011Ministri Hoxhaj vlerëson procesin e bisedimeve ndërmjet mes Kosovës dhe Serbisë, në “Zërin e Amerikës”.Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës Enver Hoxhaj, në një intervistë për Top ChannelMinistri Enver Hoxhaj, intervistë për "Zërin e Amerikës" pas pjesëmarrjes në seancën e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosov&eumMinistri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, konferencë në Klubin Kombëtar të Gazetarëve të JaponisëEnver Hoxhaj (Kosovo) on the situation in Kosovo - Security Council Media Stakeout 15 September 2011Konferenca e Ministrit te Jashtem pas seances se Keshillit te Sigurimit te OKB-se Intervistë - Enver Hoxhaj Ministër i Jashtëm i KosovësEnver Hoxhaj (Republic of Kosovo) - Security Council Media Stakeout 12 May 2011Intervistë me Ministrin e Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj

MFA Newsletter

News from Embassies