Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Ministri Konjufca shfuqizon vendimet e kundërligjshme për konsujt

Prishtinë, 20 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme…

20 February 2020

MPJ
Ministri Konjufca shpreh ngushëllime popullit turk për viktimat e termetit

Prishtinë, 24 shkurt 2020 - Ministri i Punëve të Jashtme…

19 February 2020

MPJ
Ministri Konjufca: Me Shqipërinë ka gjithmonë hapësirë për bashkëpunim

Prishtinë, 19 shkurt 2020 – Ministri i Punëve t&eu…

19 February 2020

MPJ
Ministri Konjufca vizitoi Shtutgartin, “kryeqytetin” e diasporës shqiptare

Ministri Konjufca vizitoi Shtutgartin, “kryeqytetin” e dias…

18 February 2020

MPJ
Ministri Konjufca priti ambasadorët e vendeve anëtare të SEECP

Prishtinë, 18 shkurt 2020 – Ambasadorët e vendeve an&eu…

17 February 2020

Në ditën e pavarësisë së saj, Kosova rithekson kontributin Saudit 20.02.2020Rijad, 17 Shkurt 2020 – Kosova po e feston Përvjetorin e Pavarësisë si shtet i ri në një tokë të lashtë dhe i është mirënjohëse...më shumë
Ambasadori Abazi vendosi kurorë me lule për të ndëruar të rënët gjatë luftërave 20.11.2019Canberra, 20 nëntor 2019 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Canberra, z.Hajdin Abazi, mori pjesë në ceremoninë e përvjetshme që organizohet...më shumë
Njoftim - Periudha e aplikimit per regjistrimin e votuesve jashte Kosoves (16 shkurt 2020 - 23 shkurt 2020).18.02.2020Në kuadër të përgatitjeve për Zgjedhjet e jashtëzakonshme për Kryetar Komune në Podujevë, që do të mbahen me datën 15 mars 2020, Komisioni...më shumë
“Mbrëmjen Kosovare” në Luksemburg 15.10.2019Luksemburg, 12 tetor 2019 - Në festivalin e njohur të filmit CinEast Festival në Luksemburg, Ambasada e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me...më shumë
Ambasada e Republikës se Kosovës në Sofje shënon 12 vjetorin e Pavarësisë20.02.2020Sofje, 17 shkurt 2020 - Ambasada e Republikës se Kosovës ne Sofje ka shënuar 12 vjetorin e Pavarësisë me një pritje solemne me praninë e shumë Diplomatëve,...më shumë
Njoftim mbi shërbimet konsullore 24.10.2019Ambasada e Republikës së Kosovës në Pragë njofton të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës dhe të gjithë bashkëatdhetarët...më shumë
Meshë për paqen në Kosovë dhe botë, në zemër të Parisit31.05.2019Ndërtesa 400 vjeçare e njohur si Hoteli kombëtar i Invalidëve, priti përmbi 500 të ftuarit dhe 110 instrumentistët e koristët e Filharmonisë së...më shumë
Ambasadori Greiçevci takoi Anke Gerrits nga organizata “Care for Kosovo Kids”, dhurohet donacioni20.01.2020Hagë, 8 janar 2020 - Ambasada e RKS-së kishte organizuar shitjen e disa prodhimeve dhe ushqimeve vendore, mjete të dedikuara për qëllimin e kësaj organizate.më shumë
Ambasada e Republikës së Kosovës në Budapest sënoi 12 vjetorin e Pavarësisë 20.02.202019 Shkurt 2020,Ambasada e Republikës së Kosovës në Budapest organizoi pritjen solemne për nder të 12 vjetorit të Pavarësisë. Në ambientet e...më shumë
Njoftim24.02.2020Ambasada e Republikës së Kosovës në Romë së bashku me Konsullatën e Përgjithshme në Milano janë duke e monitoruar dhe ndjekur me shumë...më shumë
Njoftim rreth virusit korona për shtetasit e Kosovës që jetojnë në Japoni06.02.2020Më 30 janar 2020, Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka shpallur Koronavirusin emergjencë globale, ndërkaq më 1 shkurt 2020 në Japoni ky virus...më shumë
Ambasada e Kosovës merr pjesë në Panairin ''Christmas Bazaar 2018''në Zagreb02.12.201802 Dhjetor 2018- Ambasada e Republikës së Kosovës në Zagreb së bashku me shoqatën e grave ''Drita'' kanë marrë pjesë në panairin...më shumë
Ambasadori Hysa mori pjesë në konferencën “Mali Zi Kreativ”10.10.2019Podgoricë, 9 tetor 2019 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Podgoricë, Ylber Hysa, mori pjesë në konferencën \"Mali Zi Kreativ”, të...më shumë
Ambasadori Dedaj takoi ministrin e Brendshëm të Maqedonisë së Veriut 03.02.2020Shkup, 31 Janar 2020 – Ambasadori i Republikës së Kosovës në Shkup, z.Gjergj Dedaj, është takuar me ministrin e e Punëve të Brendshme të...më shumë
Ambassador Greiçevci attended the graduation ceremony at the RAF College Cranwell 14.10.2017Cranwell, 5 October 2017 – The Ambassador of the Republic of Kosovo in London, Lirim Greiçevci attended the graduation ceremony at the Royal Air Force College Cranwell.more
Takimet lamtumirëse të Ambasadores Rudi në Panama30.09.2019Panama, 30 shtator 2019 - Ambasadorja e parë e Republikës së Kosovës në Panama, znj. Zana Rudi, e cila ka shërbyer në këtë mision diplomatik që nga...më shumë
Ambasadori Gashi u prit nga kryetarja e kryeqedrës së Senegalit 29.01.2020Prishtinë, 28 janar 2020 - Ambasadori i Republikës së Kosovës në Senegal, z.Ramadan Gashi, i shoqëruar nga diplomati z.Sami Halili, është takuar me kryetaren e...më shumë
Komunikatë e Ambasadës së Republikës së Kosovës në Tiranë04.12.2019Tiranë, 3 dhjetor 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Tiranë dëshiron të falënderoj popullin e Kosovës për solidaritetin e treguar pas...më shumë
Security Council Meeting Statement by H.E. Ms. Vlora Çitaku, Ambassador of the Republic of Kosovo to the United States18.08.201716 August 2017, New York

Honorable Mr. President,
Honorable members of the Security Council,
Honorable Special Representative of the Secretary General,
Ladies and...
more
Shoqata “Besa” në Celja shënoi 12-vjetorin e shpalljes së pavarësisë së Kosovës24.02.2020Celje, 21 shkurt 2020 - Ambasadori Avni Kastrati mori pjesë të premten në shënimin e 12-vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës, e organizuar...më shumë
Tryezë të rrumbullakët mbi Ligjin për Mbrojtjen e Fëmijëve05.12.2019Stockholm, 4 dhjetor 2019 - Ambasada e Republikës së Kosovës në Stockholm dhe Save the Children - Suedi, organizuan një tryezë të rrumbullakët mbi Ligjin...më shumë
Odat ekonomike të Kosovës dhe Turqisë diskutojnë për potencialin që ofron Marrëveshja për Tregti të Lirë21.02.2020Ankara, 19 shkurt 2020 - Oda Ekonomike e Kosovës dhe Bashkimi i Odave të Tregtisë së Turqisë (TOBB) kanë organizuar në Ankara konferencë në kuadër...më shumë
Në Bernë u mbajt Sesion Informues “Klima e Investimeve në Kosovë”05.07.2019Bernë, më 22 qershor 2019 – Në lokalet e Ambasadës të Republikës së Kosovës në Bernë u zhvilluar Sesioni Informues “Klima e Investimeve...më shumë