Arkivi

Janar 2015
H Ma E P Sh D
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Misionet Konsullore të Republikës së Kosovës

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Stamboll

z. Rrahim Morina, Konsull i Përgjithshëm

Vali Konagi Cad. No: 74 D 3/Nisantasi, Istanbul / TUR

+90 212 234 82 62

+90 212 234 82 61

Numri emergjent:  +90 5329 548 870

Stay Connected with MFA

Zëvendësministri Selimi priti shefen e Zyrës së Greqisë, Konstantina Athanassiadou

27.01.2015

Prishtinë, 28 janar 2015 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Petrit Selimi ka pritur sot shefen e Zyrës së Greqisë në Prishtinë, Konstantina Athanassiadou. Në takimin me diplomaten Athanassiadou është...më shumë

Zëvendëskryeministri Thaçi përkujton viktimat e Holokausit

27.01.2015

Prishtinë, 27 janar 2015 – Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe ministri i Punëve të Jashtme, Hashim Thaçi ka kujtuar sot viktimat e Holokaustit. më shumë