Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Zëvendës ministrja Vuniqi kërkon mbështetjen e Luksemburgut për liberalizimin e vizave për Kosovën, konfirmon përmbushjen e kriterevePrishtinë, 25 prill 2018 – Zëvendës ministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi, në kuadër të vizitës zyrtare në Luksemburg, ka zhvilluar...më shumë
Zëvendës ministrja Vuniqi në Forumin Ekonomik në Luksemburg, fton bizneset të investojnë në KosovëPrishtinë, 24 prill 2018 – Zëvendës ministrja e Punëve të Jashtme, Rejhan Vuniqi ka marr pjesë në hapjen e Forumit Ekonomik “Kosova dhe Luksemburgu,...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli uron miratimin e Sekretarit të Shtetit amerikan, Mike Pompeo, shpreh gatishmërinë për thellimin e mëtejmë të marrëdhënieve në mes dy vendevePrishtinë, 24 Prill 2018 – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme ka uruar miratimin e emërimit të Sekretarit të Shtetit amerikan, Mike...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli dënon sulmin në Kanada, ku humbën jetën 10 dhe u plagosën 15 personaPrishtinë, 24 prill 2018 – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme dënon sulmin, që sipas raportimeve, dje në Toronto të Kanadasë,...më shumë
Numri dy i qeverisë dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, konfirmon suksesin e Kosovës në kryesimin e radhës së Procesit të Bashkëpunimit të Europës Juglindore pa cilësimet e imponuara nga vende mos njohëseBërdo, 23 Prill 2018 - Sot, në Bërdo të Slovenisë, filloi punimet Samiti vendeve të Procesit të Bashkëpunimit të Europës Juglindore, iniciativë...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli prezanton prioritetet dhe sfidat e Politikës së Jashtme të Kosovës në tryezën e diskutimit të organizuar nga Instituti i Prishtinës për Studime PolitikePrishtinë, 23 Prill -2018 – Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme, z. Behgjet Pacolli, ka marrë pjesë dhe ishte panelisti kryesor në...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2501