Regjistrohu për info

Arkivi

Korrik 2015
H Ma E P Sh D
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Lajmet

Zëvendëskryeministri Thaçi: Gjermania, partnere kyçe për Kosovën

30.06.2015

Berlin, 30 qershor 2015 – Zëvendëskryeministri i parë, njëherësh ministër i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, së bashku me kryeministrin Isa Mustafa, janë pritur sot në Berlin nga...më shumë

Selimi, ndër 30 diplomatët më inovativë në botë

28.06.2015

Prishtinë, 28 qershor 2015 - Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, këto ditë u botua një libër me autor një nga ekspertët më të njohur italianë të diplomacisë digjitale, ku emërohen 30 diplomatët më...më shumë

MPJ dënon sulmet terroriste në Francë, Tunizi dhe Kuvajt

27.06.2015

Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës dënon ashpër sulmet terroriste në Francë, Tunizi dhe Kuvajt, ku humbën jetën dhjetëra...më shumë

Filloi punimet konferenca e tretë e ambasadorëve të Republikës së Kosovës

25.06.2015

Prishtinë, 25 qershor 2015 – Ka filluar punimet konferenca e tretë e ambasadorëve të Republikës së Kosovës. Konferencën e titulluar “Pozita e...më shumë

Kosova njihet nga Niue

24.06.2015

Prishtinë, 24 qershor 2015 – Shteti ishull që gjendet në Oqeanin Paqësor, Niue, ka vendosur marrëdhënie të plota diplomatike me Republikën e Kosovës.më shumë