Na ndiqni në:

Zëvendësministri Berisha pret në takim ambasadorin austriak, Gernot Pfandler

Prishtinë, 21 nëntor 2017 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, ambasadori Anton Berisha, zhvilloi një takim pune me ambasadorin e Austrisë në Kosovë, z. Gernot Pfandler.

Temë e takimit ishte thellimi i marëdhënieve miqësore ndërmjet dy shteteve, si dhe vazhdimi i përkrahjes së Austrisë në përparimin e përgjithshëm të Kosovës dhe në proceset integruese evropiane.

Në mënyrë specifike është biseduar për procesin e MSA-së, liberalizimin e vizave dhe mundësive që çështjet e mbetura të kapërcehen në një periudhë sa më të shpejtë që është e mundur për të mbajtur hapin kohor.

Ishte konstatim i përbashkët se raportet e shkëlqyeshme ndërmjet dy vendeve të vazhdojnë edhe më tutje.

Ministri i Jashtëm Pacolli dënon sulmin vetëvrasës në Kabul që raportohet se mori jetën e më shumë se 31 personaveZëvendësministri Dedaj: Arbëreshet janë krenaria heroike e Arbërisë!Deklaratë e MPJ-së në lidhje me Raportin e Komisionit Evropian mbi KosovënSqarim për media