Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri i Jashtëm Pacolli mirëpret homologun e tij nga Finlanda, vlerëson marrëdhëniet miqësore dhe rolin finlandez në shtet-ndërtimPrishtinë, 10 Tetor 2017 – Kryediplomati i Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli, së bashku me një delegacion të Ministrisë së Punëve të...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli: Kosova dhe Belgjika duhet të rrisin bashkëpunimin ekonomik dhe nxitjen e investimevePrishtinë, 10 Tetor 2017 – Republika e Kosovës dhe Mbretëria e Belgjikës duhet t’i shtojnë energji të reja përpjekjeve nga të dyja vendet...më shumë
Kosova dhe SHBA-të fuqizojnë marrëveshjen për grant për sfidat e mijëvjeçaritPrishtinë, 5 tetor 2017 – Republika e Kosovës dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë fuqizuar marrëveshja “Programi Threshold i Sfidës së...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli: Kuvajti i gatshëm të investojë në Kosovë, Forumi Ekonomik vitin e ardhshëmPrishtinë, 5 Tetor 2017 – Shteti i Kuvajtit është i gatshëm të rrisë investimet në Kosovë dhe për këtë qëllim do të zhvillohen...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli: Qytetarët e Kosovës që duan lëvizjen e lirë nuk kanë lidhje me DemarkacioninPrishtinë, 4 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka pritur...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli në takim me Drejtorin e Bankës Botërore: Lufta kundër papunësisë së të rinjve të jetë prioritet i projekteve të reja të BB-sëPrishtinë, 4 Tetor 2017 – Zëvendës-Kryeministri i parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Behxhet Pacolli, priti në...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2380