Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri i Jashtëm Pacolli uron Estoninë për 100 vjetorin e Pavarësisë, Estonia një shtet partner dhe mik i KosovësPrishtinë, 23 Shkurt 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka uruar udhëheqësit e Institucioneve dhe popullin e...më shumë
Pacolli në takimin me ish Kryeministrin suedez Bildt: Miratimi i Marrëveshjes së demarkacionit hapë faqe të re, Kosova nuk do të mbetet më vrimë e zezëPrishtinë, 22 Shkurt 2018 – Miratimi i Marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi do të hapë një faqe të re për Kosovën dhe të gjithë...më shumë
Zv. Ministrja Vuniqi kërkon mbështetjen e Parlamentit Evropian për sigurimin e njohjeve edhe nga pesë vendet anëtare të BE-sëBruksel, 22 Shkurt 2018 – Zëvendës-Ministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, znj Rejhan Vuniqi, ka kërkuar shtimin e dinamikës dhe...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli: Dënoj fuqishëm sulmin ndaj Ambasadës amerikane në Mal të Zi Prishtinë, 22 Shkurt 2018 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, ka dënuar sulmin,...më shumë
Ministri i Jashtëm Pacolli: Zvicra do të vazhdojë ta mbështesë fuqishëm Kosovën, jemi kundër idesë së shkëmbimeve të territoreve në BallkanPrishtinë, 21 shkurt 2018 – “Ne e falënderojmë Zvicrën, në mënyrë të veçantë si vend që e ka mbështetur historikisht...më shumë
Ministri Jashtëm Pacolli, kryelajm në mediet e Amerikës LatineIntervista e Ministrit të Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, z. Behgjet Pacolli, për agjencinë shtetërore spanjolle të lajmeve, EFE, ka...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2493