Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Zëvendësministri Hoti: MPJ do të jetë në shërbim të komunave të Kosovës Prishtinë, 12 korrik 2018 - Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Besnik Hoti i shoqëruar nga drejtori për Diplomaci Ekonomike, Guner Ureya...më shumë
Ministri Jashtëm Pacolli takon Lordin Amad, diskutohet për viktimat e dhunës seksuale gjatë luftës në KosovëLondër, 9 korrik 2018 – Zëvendës Kryeministri i Parë/Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, në margjina të samitit të radhës të...më shumë
Kosova vazhdon ta fuqizojë subjektivitetin ndërkombëtar, anëtarësohet në Asamblenë Parlamentare të FrankofonisëKuebek, 9 korrik 2018 – Republika e Kosovës vazhdon ta fuqizojë subjektivitetin e saj ndërkombëtarë në Organizata të ndryshme rajonale, evropiane dhe...më shumë
Zv/Kryeministri Pacolli në Samitin e Londrës: Dialogu në mes Kosovës dhe Serbisë ka sjellur rezultate, është koha për Marrëveshje përfundimtareLondër, 9 Korrik 2018 - Dialogu në mes Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë ka sjellur progres dhe rezultate pozitive, por është koha...më shumë
Pacolli në Samitin e Londrës, flet për rëndësinë e bashkëpunimit të rinisë dhe përmirësimin e perspektivës së tyreLondër, 9 korrik 2018 – Zëvendës Kryeministri i Parë/Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, po merr pjesë në samitin e radhës të...më shumë
Editorial: A ka një vend tjetër afër Italisë, ku fjala Paqe mund të tingëllojë më fort se Kosova? Nga Behgjet Pacolli, ministër i jashtëm i Kosovës Ky është një editorial i shkruar nga ministri i jashtëm dhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Behgjet Pacolli, që është publikuar ditën e premte...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2626