Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Nën patronatin e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, Oda Ekonomike e Kosovës organizoi Forumin Ekonomik Kosovë-GreqiPrishtinë, 7 mars 2017 - Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës në bashkëpunim me Odën Ekonomike të Kosovës dhe Zyrën...më shumë
Murtezaj: Kosova kërkon të marrë kryesimin e Procesit të Bashkëpunimit në Evropën JuglindoreZagreb, 3 mars 2017 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Valon Murtezaj, ka mbajtur një fjalim në forumin e ministrave...më shumë
Hoxhaj takon filmbërësit, MPJ ndihmon financiarisht një projekt të ri kosovaro-britanikPrishtinë, 01 mars 2017 - Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj ka takuar sot regjisoren Arzana Kraja dhe producentët, Harvey Ascott dhe Besnik Krapi, të...më shumë
Kosova dhe Egjipti synojnë avancimin e marrëdhënieve ndërshtetërorePrishtinë, 1 mars 2017 – Akademia Diplomatike e Ministrisë Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës ka organizuar njëligjëratë me...më shumë
Hoxhaj takim me delegacionin egjiptian, Kosova faktor stabiliteti në rajonPrishtinë, 28 shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka pritur në takim, sot, një delegacion zyrtarësh...më shumë
Hoxhaj takon shqiptarët në Kroaci: Lidhjet historike mes vendeve tona të forcohen (VIDEO)Zagreb, 21 Shkurt 2017 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj ka vazhduar me vizitën në ditën e dytë të...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2494