Na ndiqni në:

Lajme MPJ

MPJ dënon arrestimet e fundit të shtetasve të Kosovës, këshillon qytetarët të shmangin udhëtimet nëpër SerbiPrishtinë, 31 tetor 2016 - Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës ka marrë me shqetësim të thellë informatën për arrestimin edhe të një...më shumë
Hoxhaj në Jeddah, kërkon mbështetje për njohjen e Kosovës nga shtetet e Organizatës për Bashkëpunim Islamik (Video)Jeddah, 30 tetor 2016 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, sot është takuar me Iyad Amin Madani - sekretar i përhershëm i...më shumë
MPJ solidarizohet me popullin italian për tërmetin, vendos numrat e telefonit në dispozicion për shtetasit e KosovësPas tërmetit të fuqishëm që ndodhi gjatë orëve të hershme të mëngjesit të sotëm, në Norcia të Italisë, Ministria e Punëve...më shumë
Hoxhaj në Bratisllavë: Pa njohjen e Kosovës nga Serbia, Ballkani mbetet në Status quo Bratisllavë, 29 tetor 2016 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, po merr pjesë në konferencën ndërkombëtare...më shumë
Ministri Hoxhaj priti ambasadorin Dinosha, shenjë e raporteve të shkëlqyera me Malin e ZiPrishtinë, 28 tetor 2016 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim njoftues ambasadorin e ri të Malit...më shumë
Zëvendësministri Demaj kërkon avancim të raporteve ndërmjet Kosovës dhe VatikanitPrishtinë, 26 tetor 2016 – Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Emanuel Demaj, në vazhdën e takimeve të të...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2378