Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Vendimi për njohjen nga Maqedonia do të merret shpejtGjatë ditës së sotme, Presidenti Sejdiu dhe ministri i jashtëm, Hyseni kanë pasur një takim me presidentin e Maqedonisë, z. Branko Cërvenkovski. Në...më shumë
NATO premton ndihmë të mëtejshme për sigurinë e KosovësPresidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu dhe ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni, patën sot një takim miqësor dhe të...më shumë
Dita e vendimit të njohjes nga Mali i Zi po afrohetNjë nga takimet e shumta që delegacioni i Kosovës pati sot në Nju-Jork ishte edhe ai me presidentin Vujanoviq, të Malit të Zi dhe me ministrin e Jashtëm të...më shumë
Aktivitete të tjera të delegacionit kosovar në Nju-Jork Përpos takimeve të veçanta me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-së, Jap De Hop Scheffer dhe Presidentin e Malit të Zi, me ministrin e jashtëm...më shumë
Aktivitete të tjera të ministrit Hyseni në Nju JorkGjatë qëndrimit të tij në Nju Jork, Ministri i Jashtëm, Skender Hyseni, ka marrë pjesë në pritjen e organizuar nga ministri i Jashtëm dhe misioni...më shumë
Presidenti Sejdiu dhe ministri i Jashtëm Hyseni u takuan me ambasadorin e SHBA-ve në OKB, KhalizadPresidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu, dhe ministri i punëve të Jashtme, Skender Hyseni, u takuan me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2379