Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Skender Hyseni udhëtoi drejt Nju-JorkutMinistri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni, udhëtoi sot drejt Nju-Jorkut, ku do të jetë i pranishëm në mbledhjen e radhës së...më shumë
Zyra Ndërlidhëse kroate ngrihet në nivel ambasadeShefi i Zyrës Ndërlidhëse të Republikës së Kroacisë, Dario Malnar i dorëzoi ministrit të Jashtëm të Republikës së Kosovës, z....më shumë
Malajzia njeh Republikën e KosovësQeveria e Malajzisë është vendi i 52-të që e ka njohur Republikën e Kosovës. Letrën e njohjes ia ka dorëzuar në një takim të...më shumë
Ministri Hyseni priti kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Parlamentit Federal të Belgjikës, z. Herman Van RompuySot, ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z. Skender Hyseni, priti kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Parlamentit Federal të...më shumë
Ministri Hyseni takoi z. L. Rossin, zv.ndihmëssekretar i përgjithshëm i NATO-sMinistri Hyseni ka takuar zv.ndihmëssekretarin e përgjithshëm të NATO-s, Lawrence G. Rossin, me të cilin ka biseduar për gjendjen e përgjithshme në Kosovë...më shumë
Ministri Hyseni priti zëvendësministren e Punëve të Jashtme të Norvegjisë, znj. Elisabeth WalaasMinistri Hyseni dhe zëvendësministrja e Punëve të Jashtme të Norvegjisë, Elisabeth Walaas, biseduan për marrëdhëniet dypalëshe ndërmjet...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2379