Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Hyseni takon sekretarin e organizatës së konferencës islamikeMinistri Hyseni sërish është takuar me sekretarin e Organizatës së Konferencës Islamike, z. Ekmeleddin Ihsanoglu, si dhe me përfaqësuesin e përhershëm...më shumë
Hyseni kërkon njohje nga vendet e CARICOM-it Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Skender Hyseni, gjatë qëndrimit në Nju-Jork, është takuar me përfaqësuesin e përhershëm...më shumë
Jemeni së shpejti do të shqyrtojë njohjen e KosovësMinistri Hyseni, gjatë qëndrimit në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju-Jork, është takuar edhe me z. Abdul-Kareem Al-Eryani, ish-kryemnistër i Jemenit,...më shumë
Ministri Hyseni falënderon Emiratet e Bashkuara ArabeGjatë qëndrimit të tij në Nju- Jork, ministri Hyseni ka takuar edhe ministrin e Punëve të Jashtme të Emirateve të Bashkuara Arabe, Sheikh Abdullah bin Zayed Al...më shumë
Ministri Hyseni ka falënderuar ambasadoren e Republikës së Naurusë për njohjen e pavarësisë së KosovësNë një takim të veçantë, ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës ka falënderuar ambasadoren e Republikës së Naurusë në OKB,...më shumë
Ministri Skender Hyseni udhëtoi drejt Nju-JorkutMinistri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Skender Hyseni, udhëtoi sot drejt Nju-Jorkut, ku do të jetë i pranishëm në mbledhjen e radhës së...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2378