Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Hoxhaj priti drejtorin Politik të MPJ të Gjermanisë, Hans-Dieter LucasPrishtinë, 31 maj 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, priti sot në takim drejtorin Politik të Ministrisë...më shumë
Ambasadori Mirdita e përmbyll me takime të larta shtetërore mandatin e tij si ambasador në GjermaniBerlin, 31 maj 2012 - Pas dekretit të presidentes së Republikës së Kosovës për tërheqjen e parakohshme nga posti i Ambasadorit të Republikës së...më shumë
Marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet Akademisë Diplomatike të Kosovës dhe Akademisë Diplomatike të LondrësPrishtinë, 31 maj 2012 - Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, në fazën e saj të etablimit po arrin marrëveshje...më shumë
Qeveria e Kosovës ofron ndihmë financiare pas tërmetit në ItaliPrishtinë, 30 maj 2012 – Me iniciativë të Ministrisë së Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Qeveria e Kosovës, ka marrë...më shumë
Ministri Hoxhaj ngushëllon homologun italian pas tërmetit që ka goditur veriun e ItalisëPrishtinë, 29 maj 2012 - Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, i ka dërguar një telegram ngushëllimi Ministrit të...më shumë
Ministri i Mbrojtjes i Maqedonisë, Fatmir Besimi u takua me ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Ylber HysaShkup, 29 maj 2012 - Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Maqedonisë, Fatmir Besimi priti në takim ambasadorin e sapoemëruar të Republikës së Kosovës...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2381