Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Ministri Hoxhaj turne lobues në Afrikë Prishtinë, 11 mars 2013 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj pas vizitës zyrtare në Greqi, ka udhëtuar për...më shumë
Nënshkruhet marrëveshja e bashkëpunimit ndërmjet Akademisë Diplomatike dhe Universitetit të Prishtinës Prishtinë 11 mars 2013 - Drejtori i Akademisë Diplomatike të Republikës së Kosovës, ambasador Albert Prenkaj dhe rektori i Universitetit të Prishtinës, Ibrahim...më shumë
Qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë në Kroaci me viza schengenPrishtinë, 10 mars 2013 – Ambasada e Republikës së Kroacisë në Prishtinë, përmes një note verbale, ka njoftuar Ministrinë e Punëve të...më shumë
Hoxhaj në Athinë: Serbia po e pranon realitetin politik të Kosovës së pavarurAthinë, 10 mars 2013 – Përveç takimeve me udhëheqës të lartë të jetës institucionale e politike në Greqi, ministri i Punëve të...më shumë
Hoxhaj kërkon përkrahjen e Greqisë për anëtarësim në KEAthinë, 9 mars 2013 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në kuadër të vizitës zyrtare në Greqi...më shumë
Hoxhaj në Athinë: Kapitull i ri në marrëdhëniet Kosovë-GreqiAthinë, 8 mars 2013 - Me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme të Greqisë, Dimitris Avramopoulos, sot po qëndron për vizitë zyrtare në...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2603