Na ndiqni në:

Lajme MPJ

Zëvendësministri Dedaj priti ambasadorin e Bullgarisë, DantchevPrishtinë, 26 Janar 2018 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Gjergj Dedaj, ka pritur sot në takim ambasadorin e Republikës...më shumë
Zëvendëskryeministri Pacolli fton kompanitë italiane, pjesë e KONFINDUSTRIA: Kosova ofron mundësi të shkëlqyera për ndërmarrësit tuaj.Romë, 26 Janar 2018 –Dita e dytë e vizitës së ministrit të jashtëm dhe Zëvendëskryeministrit të parë të Kosovës, z. Behgjet Pacolli,...më shumë
Kryediplomati italian Alfano-ministrit të jashtëm Pacolli: ne duam që ju të ndërtoni në politikë ashtu si keni bërë në jetë

Ministri Pacolli: ne duam të rrisim praninë italiane në Kosovë, ne duam mbështetjen tuaj në ekonomi dhe në Organizatat Ndërkombëtare
Romë, 25 Janar 2018 – “Politika e jashtme e Kosovës ka rënë në duar eksperti me emërimin tuaj,” i tha ministri i jashtëm i Italisë, Angelino...më shumë
Ministri i jashtëm, Behgjet Pacolli, takohet në Vatikan me Sekretarin e Selisë së Shenjtë, Paul Richard Gallagher

Shefi i diplomacisë vatikane: ju e dini mirësinë e Atit të Shenjtë për popullin e Kosovës dhe ne i mirëkuptojmë ambiciet e kosovarëve
Vatikan, 25 Janar 2018 – Sot, në Selinë e Shenjtë në Vatikan, shefi i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli, u takua me Sekretarin e Shtetit, Paul Richard Gallagher....më shumë
Zëvendësministri Dedaj në emër të Qeverisë së Kosovës vuri kurora lulesh në ‘Lapidarin e Pavarësisë’ në Vlorë Vlorë, 24 Janar 2018 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme i Qeverisë së Kosovës, Gjergj Dedaj u prit në Vlorë nga Dritan Leli, kryetar i...më shumë
Kosova merr zyrtarisht kryesimin e Organizatës Rajonale CEFTAPrishtinë, 24 Janar 2018 - Republika e Kosovës, në kuadër të angazhimeve për forcimin e bashkëpunimit rajonal dhe ushtrimit të rolit të saj në...më shumë
Zgjedh Faqen

Artikuj: 2495