Na ndiqni në:

Rita ora dhe Dua Lipa nominohen në të njëjtën kategori në MTV EMA

Prishtinë, 5 tetor 2017 - Janë bërë publike nominimet për çmimet muzikore MTV EMA Music Awards.

Industria MTV kësisoj do të ndajë çmimet për videot dhe këngët më të mira. Mes të nominuarve dhe emrave si Taylor Swift, Ed Sheeran e Kendrick Lamar, kësaj radhe janë dy shqiptare të nominuara në kategoritë e ndryshme, shkruan KultPlus.

Dua Lipa është nominuar në kategorinë Best Look dhe Best New Artist, ndërsa Rita Ora është e nominuar në Best Look. Të dyja artistet do të takohen së bashku në ceremoninë që do të mbahet me 13 nëntor në Londër.

Burimi:http://www.kultplus.com/showbiz/dy-shqiptaret-nominohen-ne-te-njejten-kategori-ne-mtv-ema/

 Artisti Petrit Halilaj do të prezantojë veprat e tij në New YorkPetrit Halilaj përballet me fëmijërinë në ekspozitë në LondërVepra e artistit Driton Selmani “mbron” vizitorët e festivalit në AmsterdamPesë filma të Kosovës janë prezantuar para selektorëve të Berlinales