Na ndiqni në:

Dua Lipa lë prapa këngëtaret e njohura në Spotify

Këngëtarja me prejardhje shqiptare Dua Lipa, po vazhdon të qëndrojë në Top Listat botërore me këngën e saj të publikuar së fundmi ‘New Rules’.

Lipa, pasi që, la prapa Taylor Swift në chart-e, tashmë në listën e Spotify ka lënë prapa edhe Rihannan, Selena Gomezin dhe Nicki Minajn, shkruan KultPlus.

Kënga e shqiptares Dua Lipa, po vazhdon të dëgjohet mjaft shumë nga adhuruesit e saj e pikërisht këtë gjë e tregojnë edhe pëlqimet dhe klikimet që ajo merr nëpër faqe të ndryshme të muzikës.

Burimi: http://www.kultplus.com/showbiz/dua-lipa-le-prapa-kengetaret-e-njohura-ne-spotify-foto/

“Sarabande” për Petrit Çekun premierë në ZagrebNatë shqiptare në Brit Awards, Dua Lipa merr dy çmime, Rita Ora shkëlqen me performancëVisar Morina me “Exil” merr çmimin gjerman për skenarin më të mirëRita Ora: Mezi pres të vi në Kosovën time