Na ndiqni në:

Sot në Prishtinë hapet panairi “Gratë në Biznes”

Prishtinë, 3 dhjetor 2015 - Në Sheshin “Zahir Pajaziti”, në kryeqytet sot hapet panairi “Gratë në Biznes 2015”. Ky panair është organizuar nga Ministria e Tregtisë dhe Industrisë, përkatësisht Agjencia për Investime dhe Përkrahjen e Ndërmarrjeve në Kosovë (KIESA), në bashkëpunim me OJQ “Gratë në Biznes”.

Ceremoninë e hapjes do ta bëj ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami.

Burimi: http://bit.ly/1NIZPoz
 

Dokumentari për Runikun e Petrit Halilajt shfaqet në WashingtonNë Zvicër hapet ekspozita e piktorit Sylë MujajPrezantimi në Poloni, piktores Albana Ejupi i hap dyer të rejaFilmi “Martesa” me tri shfaqje në festivalin e njohur çek