Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Filmi “Koordinatat” në garë me filmat nga Ballkani, në janar shfaqet në ParisPrishtinë, 22 dhjetor 2015 - Filmi “Koordinatat”, me skenar dhe regji të Arbreshë Rubovcit, po merr pjesë në garën e festivalit “altcineAction”, ku po...më shumë
Sot shpallen fotografitë më të mira të Wiki Loves Monuments në PrishtinëPrishtinë, 22 dhjetor 2015 - Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve në bashkëpunim me organizatën për qasjen e lirë nw kulturë, FLOSSK, me...më shumë
Edicioni i 15-të i Festivali DokuFest hap konkursin për kampin pranverorPrishtinë, 21 dhjetor 2015 - Festivali i filmit të shkurtër dhe dokumentar, DokuFest, që mbahet çdo vit në qytetin e Prizrenit, ka hapur konkursin për të...më shumë
Në Vjenë hapet ekspozita e piktorit shqiptar Gazmend Freitag “Momente të bukura”Vjenë, 21 dhjetor 2015 - Në kryeqytetin austriak po qëndron e hapur ekspozita personale e piktorit të njohur shqiptar Gazmend Freitag e titulluar “Schöne Momente/ Momente...më shumë
Panairi “eKSplorer” fillon me aktivitetePrishtinë, 18 dhjetor 2015- Panairi mё atraktiv nё vend, sot fillon me aktivitetet e tij. Tё gjithё pjesёmarrёsit e panairit janë tё përgatitur...më shumë
Koncerti i muzikës artistike turke “Zërat e Kosovës” në PejëPejë, 18 dhjetor 2015 - Qendra Kulturore Turke në Pejë organizon koncertin e fundvitit të muzikës artistike turke, “Zërat e Kosovës”.më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181
Artikuj: 1085