Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Filmi “Ballkoni”, triumfoi me skenarin më të mirë në Lecce Film Festival të ItalisëPrishtinë, 28 dhjetor 2015 – Filmi “Ballkoni” me regji të Lendita Zeqirajt ka triumfuar për skenarin më të mirë në Lecce Film Festival të...më shumë
Kelmendi e Gjakova shkëlqejnë në TurqiPrishtinë, 28 dhjetor 2015 - Dy xhudistet kosovare, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë garuar në Super Ligën e Turqisë për ekipin e Galatasarayt duke fituar të...më shumë
Kosova merr pjesë në kualifikimet për Davis CupPrishtinë, 24 dhjetor 2015 - Përfaqësuesja e Kosovës do të marrë pjesë në kualifikimet e Kupës Botërore të tenisit “Davis Cup”. më shumë
Instalacioni “Mendoj për ty” nga Alketa Xhafa, listohet në ngjarjet e vitit nga UNWOMENPrishtinë, 23 dhjetor 2015 - UNWOMEN ka përzgjedhur instalacionin artistik “Mendoj për ty” nga Alketa Xhafa si një prej ngjarjeve që këtë vit kanë...më shumë
Filmi “Koordinatat” në garë me filmat nga Ballkani, në janar shfaqet në ParisPrishtinë, 22 dhjetor 2015 - Filmi “Koordinatat”, me skenar dhe regji të Arbreshë Rubovcit, po merr pjesë në garën e festivalit “altcineAction”, ku po...më shumë
Sot shpallen fotografitë më të mira të Wiki Loves Monuments në PrishtinëPrishtinë, 22 dhjetor 2015 - Instituti i Kosovës për Mbrojtjen e Monumenteve në bashkëpunim me organizatën për qasjen e lirë nw kulturë, FLOSSK, me...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181
Artikuj: 1083