Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

“T’padashtun” shtrin fushatën promovuese për “Oscar” deri në EgjiptPrishtinë, 29 nëntor 2017 - “T’padashtun”, drama me regji të Edon Rizvanollit që merret me pasojat e traumat e shkaktuara nga lufta e vitit 1999,...më shumë
Petrit Halilaj përballet me fëmijërinë në ekspozitë në LondërPrishtinë, 29 nëntor 2017 - Krijimtaria artistike e Petrit Halilajt, e cila merr formë nga historia e vendlindjes së tij, do ta ketë një prezantim në Londër....më shumë
Kosova zë vendin e parë për fotografi, në mesin e 31 shteteve konkuruese në PreshevëPrishtinë, 27 nëntor 2017 - Konkursi Ndërkombëtar i Fotografisë “PreFoto”, u mbajt mbrëmë në Preshevë, ku në mesin e qytetarëve,...më shumë
 Artisti Petrit Halilaj do të prezantojë veprat e tij në New YorkPrishtinë, 27 nëntor 2017 - Më 7 janar 2018, ekspozita e Petrit Halilajt “RU” do ta paraqesë projektin e ri të artistit, për gërmimet arkeologjike nga...më shumë
“Martesa” drejt Estonisë me ekip prej gjashtë vetashPrishtinë, 24 nëntor 2017 – Grupi i artistëve nga Kosova do të niset drejt Estonisë për të qenë prezent dhe për t’iu përgjigjur pyetjeve...më shumë
Kosova ngrihet për nëntë pozita në ranglistën e FIFA-sPrishtinë, 24 nëntor 2017 - Fitorja dramatike ndaj Letonisë me rezultat 4 me 3 i ka ndihmuar Kosovës në ranglistën e re të FIFA-s. Kosova është ngritur...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163