Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Alketa Xhafa Mripa, një artiste që inspiron në PLATFORMA FestivalPrishtinë, 9 tetor 2017 - Alketa Xhafa Mripa po cilësohet si inspirim. Së fundmi ajo është ftuar si një artiste që inspiron në edicionin e këtij viti...më shumë
Edhe një shqiptar i nominuar në MTV EMA 2017-tëPrishtinë, 9 tetor 2017- Pas tre këngëtarëve me prejardhje shqiptare që janë nominuar sivjet në MTV EMA 2017, është edhe një këngëtar me...më shumë
Tregimi “Letra e një ushtari të huaj” i Adil Ollurit botohet në “Kroniko de Balkanio”Prishtinë, 6 tetor 2017 - Tregimi “Letra e një ushtari të huaj” i autorit Adil Olluri është botuar në revistën letrare “Kroniko de Balkanio”,...më shumë
Fillon edicioni “Zhurma e artistëve pa kufi”Prishtinë, 6 tetor 2017 - Galeria “Qahili” organizon sot edicionin e tretë të aktivitetit “Zhurma e Artistëve Pa Kufi”.më shumë
Rita ora dhe Dua Lipa nominohen në të njëjtën kategori në MTV EMAPrishtinë, 5 tetor 2017 - Janë bërë publike nominimet për çmimet muzikore MTV EMA Music Awards.më shumë
Besa Llugiqi me rol kryesor në premierën e “La Traviata ” premierë në BullgariPrishtinë, 5 tetor 2017 - Pas suksesit që pati me shfaqjen e Lucia di Lammermoor në Shtëpinë Operistike në Burgas, sopranoja kosovare Besa Llugiqi, së shpejti do ta...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181
Artikuj: 1083