Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Filmi “T’padashtun” i Kosovës, i propozuar për Oscar, shfaqet në LA ScreeningsPrishtinë, 9 nëntor 2017- Filmi “T’padashtun”, që trajton dramat dhe traumat e shkaktuara nga lufta e vitit 1999 në Kosovë, me regji të Edon Rizvanolli...më shumë
Adriana Matoshi dhe Dj Pm drejt themelimit të “Javës Kulturore Shqiptare” në SuediPrishtinë, 9 nëntor 2017 - Bashkë me shoqatën “Dardania” në Suedi, aktorja kosovare Adriana Matoshi dhe dj Pm, janë duke zhvilluar takime me fëmijët...më shumë
Vepra muzikore për arkitekturën e Prishtinës, premierë në ParisPrishtinë, 8 nëntor 2017 - “KurrizCold Hyper Dance” për piano, sintisajzer dhe elektronikë titullohet vepra të cilën autori e përshkruan si...më shumë
Tri animacione nga Kosova i bashkohen rrugëtimit në katër shtetePrishtinë, 8 nëntor 2017 - Kryeqyteti i Hungarisë është stacioni i parë për dy videoklipe të animuara dhe një tjetër film të shkurtër...më shumë
Qerkezi me “Lucia di Lammermoor” duartrokitet nga audienca italianePrishtinë, 7 nëntor 2017 - Nën shoqërimin e duartrokitjeve të audiencës italiane, përkrah me solistë të njohur të skenës operistike, sopranoja...më shumë
Folklori bashkon komunitetin shqiptar në New YorkPrishtinë, 7 nëntor 2017 - Festivali Folklorik Mbarëkombëtar ka mbledhur dje në New York , SHBA, qindra solistë, valltarë, grupe muzikore dhe ansamble nga komuniteti...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186
Artikuj: 1111