Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Futbollisti kosovar Xherdan Shaqiri realizoi dy gola në ndeshjen kundër EvertonitLiverpool, 29 dhjetor 2015 - Kosovari me nënshtetësi zvicerane Xherdan Shaqiri, ka shënuar dy gola në ndeshjen, e mbrëmshme me Stoke Cityt kundër Evertonit. Shaqiri...më shumë
Filmat nga Kosova me 200 çmime ndërkombëtarePrishtinë, 29 dhjetor 2015 - Qendra Kinematografike e Kosovës, si çdo vit ka vazhduar punën me aktivitetet e saj si prezantimin në festivalet më të mëdha duke...më shumë
Filmi “Ballkoni”, triumfoi me skenarin më të mirë në Lecce Film Festival të ItalisëPrishtinë, 28 dhjetor 2015 – Filmi “Ballkoni” me regji të Lendita Zeqirajt ka triumfuar për skenarin më të mirë në Lecce Film Festival të...më shumë
Kelmendi e Gjakova shkëlqejnë në TurqiPrishtinë, 28 dhjetor 2015 - Dy xhudistet kosovare, Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova kanë garuar në Super Ligën e Turqisë për ekipin e Galatasarayt duke fituar të...më shumë
Kosova merr pjesë në kualifikimet për Davis CupPrishtinë, 24 dhjetor 2015 - Përfaqësuesja e Kosovës do të marrë pjesë në kualifikimet e Kupës Botërore të tenisit “Davis Cup”. më shumë
Instalacioni “Mendoj për ty” nga Alketa Xhafa, listohet në ngjarjet e vitit nga UNWOMENPrishtinë, 23 dhjetor 2015 - UNWOMEN ka përzgjedhur instalacionin artistik “Mendoj për ty” nga Alketa Xhafa si një prej ngjarjeve që këtë vit kanë...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181182183184185186187188189190191192193194
Artikuj: 1163