Na ndiqni në:

Lajme - Kosova

Të rinjtë kosovarë që fituan garën e NASA’s arrijnë në stacionin hapësinor në Florida Prishtinë,4 dhjetor 2015- Grupi i të rinjve kosovarë që kanë fituar një projekt ndërkombëtar në NASA. Fotografia e postuar nga grupi i të rinjve,...më shumë
Projekti i Alketa Xhafës “Mendoj për ty” mori çmimin FIDESPrishtinë, 4 dhjetor 2015 - Projekti “Mendoj për ty”, me krijuese artisten Alketa Xhafa, nëpërmjet të cilit u mblodhën fustane në kauzën e grave...më shumë
Artisti Driton Selmani me “Archeology of Capitalism” në LubjanëPrishtinë, 3 dhjetor 2015 - Janë 16 fotografi polaroid, nën konceptin “Archeology of Capitalism”, me të cilat artisti kosovar Driton Selmani i bashkohet ekspozitës...më shumë
Sopranoja kosovare Besa Llugiqi në rolin kryesor në operën bullgarePrishtinë, 3 dhjetor 2015 – Sopranoja nga Kosova Besa Llugiqi, do të performojë në rolin kryesor në një version të “Lucia di Lammermoor”, në...më shumë
Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural i dha çmimet e garës së fotografisë më të mirë në bujqësi #TokaJonëPrishtinë, 3 dhjetor 2015- Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ua ka ndarë sot edhe solemnisht çmimet dhjetë fituesve të...më shumë
Sot në Prishtinë hapet panairi “Gratë në Biznes”Prishtinë, 3 dhjetor 2015 - Në Sheshin “Zahir Pajaziti”, në kryeqytet sot hapet panairi “Gratë në Biznes 2015”. Ky panair është organizuar nga...më shumë
Zgjedh Faqen
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051525354555657585960616263646566676869707172737475767778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130131132133134135136137138139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179180181
Artikuj: 1083