Na ndiqni në:

Intervista

Kosovo ist "eine Erfolgsgeschichte"Der Außenminister des Kosovo, Enver Hoxhaj, weist Befürchtungen vor einem Machtvakuum nach dem offiziellen Ende der internationalen Überwachung der Souveränität zurück....më shumë
Kosova përgjithmonë do të ekzistojë shtetMinistri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në një intervistë për agjencinë e specializuar për informacione rreth...më shumë
Hoxhaj: Njohja nga Serbia njëri nga parakushtet për normalizim të marrëdhënievePrishtinë, 27 Gusht 2012 – Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në një intervistë për agjencinë e...më shumë
Njohjet s’ndalenHoxhaj: Dialogu politik s’i pengon njohjetmë shumë
Fuqizimi i sovranitetit, prioritet i dorës së parëKemi informata të sigurta se kanë marrë vendim që ta njohin Republikën e Kosovës dhe është çështje ditësh publikimi i vendimeve të tilla. më shumë
Hoxhaj: Serbia pas barrikadave në veri të KosovësQeveria e Kosovës dënon ashpër sulmet ndaj trupave të KFOR-it në veri, pohon ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj në një intervistë ekskluzive për Deutsche...më shumë
Zgjedh Faqen
1234567891011
Artikuj: 64