Qëndro i lidhur me MPJ

Zėvendėskryeministri i parė dhe ministri i Jashtėm Thaçi pranoi detyrėn nga ministri i...

Video Galeria

Hoxhaj viziton Togon, njohja e Kosovės afėrHoxhaj nė Monako, 2014 ėshtė vit i Kosovės multilaterale Hoxhaj nė Andorra, siguron mbėshtetje pėr aplikimin nė organizata ndėrkombėtareMinistri Enver Hoxhaj gjatė vizitės zyrtare nė Francė. 15 janar 2014Consolidating Kosovo's StatehoodLigjėrata - Londer (IISS) Ministri i Punėve tė Jashtme i Kosovės, Enver Hoxhaj, intervistė ekskluzive pėr shėrbimin qendror tė Radios Evropa e Lirė.Enver Hoxhaj - Ministėr i Punėve tė JashtmeIntervistė me z. Enver Hoxhaj dhėnė Zėrit tė Amerikės - 30.06.2012Ministri Enver Hoxhaj, intervistė pėr Zėrin e Amerikės pas pjesėmarrjes nė seancėn e Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė pėr KosovėnMinistri i Punėve tė Jashtme tė Kosovės Enver Hoxhaj, nė njė intervistė pėr Top ChannelMinistri Hoxhaj vlerėson procesin e bisedimeve ndėrmjet mes Kosovės dhe Serbisė, nė “Zėrin e Amerikės”.Intervistė e Ministrit Hoxhaj per korrespodentin e RTV21 ne Nju Jork, Nentor 2011Fjala e Ministrit Hoxhaj nė promovimin e librit “Why Kosovo Still Matters”, tė Denis McShane. Londėr, 19 tetor 2011Inteviste e Ministrit Hoxhaj dhene RTV21Ministri i Punėve tė Jashtme i Kosovės, Enver Hoxhaj, konferencė nė Klubin Kombėtar tė Gazetarėve tė JaponisėEnver Hoxhaj (Kosovo) on the situation in Kosovo - Security Council Media Stakeout 15 September 2011Konferenca e Ministrit te Jashtem pas seances se Keshillit te Sigurimit te OKB-se Intervistė - Enver Hoxhaj Ministėr i Jashtėm i KosovėsEnver Hoxhaj (Republic of Kosovo) - Security Council Media Stakeout 12 May 2011Intervistė me Ministrin e Jashtėm tė Kosovės, Enver Hoxhaj

Buletini i MPJ

Lajme nga Ambasadat