579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja Gërvalla shpall persona non-grata një zyrtar rus të UNMIK-ut në Kosovë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Donika Gërvalla, me ...
MPJ
Ministrja Gërvalla pret në takim të ngarkuarin me punë në Ambasadën e Australisë në Kroaci, z. Andrea Biggi
Prishtinë, 17 dhjetor 2021- Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës znj. Donika Gë...
MPJ
Gërvalla në Preshevë, zotohet për sensibilizim ndërkombëtar lidhur me shkeljen e të drejtave të shqiptarëve të Luginës nga Serbia
Preshevë, 16 dhjetor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diapsorës, znj. Donika Gërvalla, gjatë vizitës në Preshev&...
MPJ
Gërvalla vazhdon takimet në Bujanoc, garanton përkrahjen e Kosovës në shumë fusha
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të institucioneve, partive politike dhe qytetarë të Luginës së Preshevë...
MPJ
Gërvalla takon kryetarin Arifi në Bujanoc, flasin për bashkëpunim konkret me Qeverinë e Kosovës
Bujanoc, 16 dhjetor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, znj. Donika Gërvalla po viziton sot Luginën e Preshevë...
MPJ
Gërvalla në Londër në takimin e ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor: Serbia ka nisur fushatë sistematike për destabilizimin e rajonit
Londër, 13 dhjetor 2021 - Ministrja e Punëve te Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës znj. Donika Gë...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti në takim ambasadoren e Sllovenisë, znj. Benedejčič
Prishtinë, 8 dhjetor 2021 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Kreshnik Ahmeti, priti sot ambasadoren e Republikës ...
MPJ
Gërvalla dhe Xhaçka lansojnë iniciativën e përbashkët për diplomaci kulturore #ColoursofAlbanians
Elbasan, 26 nëntor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës znj. Donika Gë...
MPJ
Gërvalla në takimin e Kartës së Adriatikut: Lufta është kthyer sërish si kërcënim real në Ballkan
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla mori pjesë ...