563 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Deklaratë e Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës Znj. Meliza Haradinaj-Stublla
Kërkesa e Vuçiq, Vulin, Gjuriq e Petkoviq për të vizituar Kosovën, në një kohë kur Kosova pë...
MPJ
Ministrja Hardinaj-Stublla bën kërkesë zyrtare për ta vizituar lokacionet e varrezave masive në Serbi
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka bërë kërkesë zyrtare për të realizuar ...
MPJ
Inaugurohet Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Strugë
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka inauguruar sot Konsullatën e Përgjithshme të Republikës së Kosov&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla falënderon Ambasadorin Abbott për vizitën në Prekaz
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, takoi Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Nicholas Abbott, ...
MPJ
Kosova nuk përfaqësohet nga UNMIK në Traktatin e Komunitetit të Energjisë!
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka hedhur poshtë çdo mundësi që Kosova të pë...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla i uron Ditën Kombëtare popullit të Principatës së Monakos
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikës së Kosov&...
MPJ
Deklaratë e Ministres: Serbia po fsheh qëllimisht të vërtetën e gjenocidit të kryer në Kosovë
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, shpreh indinjatën e thellë ndaj autoriteteve në Serbi, të cilat vazhdojnë t&...
MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Omanit për Ditën Kombëtare
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj–Stublla, në emër të Republikës së Kosov&...