463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Zëvendësministrja Gashi në konferencën për të ardhmen e BE-së: Kosova është e gatshme të marrë përgjegjësi!
Prishtinë, 23 tetor 2021 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj.Liza Gashi ka marrë pjesë sot n&...
MPJ
Ministrja Gërvalla zhvillon bisedë me Ministren e Mbretërisë së Bashkuar për Fqinjësi Evropiane dhe Amerikë, Wendy Morton
Prishtinë, 20 tetor 2021- Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, znj. Donika Gërvalla, ka zhvilluar sot një takim virtual me ...
MPJ
Ministrja Gërvalla pret në takim ambasadorin e ri të Italisë Antonello De Riu
Prishtinë, 20 tetor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, znj. Donika Gërvalla, ka pritur sot në takim njoftues ambasadorin ...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti nis vizitën zyrtare në Itali
Milano, 24 tetor 2021- Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Kreshnik Ahmeti, së bashku me ministrin e Administrimit t&...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti në Itali, merr mbështetje për proceset e integrimit evropian
Romë, 26 tetor 2021 - Gjatë ditës së dytë të vizitës së tij zyrtare në Romë, zëvendë...
MPJ
Gërvalla në Iowa: Kosova po prodhon siguri dhe paqe në rajon e më gjerë
Iowa, 6 nëntor 2021 - Delegacioni i Kosovës i përbërë nga ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diaspor&...
MPJ
Ministrja Gërvalla po qëndron në Iowa, takohet me përfaqësues të lartë institucional dhe flasin për bashkëpunime të reja
Iowa, 5 nëntor 2021 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës Donika Gërvalla, së bashku me ministrin e Mbrojtjes Armend ...
MPJ
Mbahet takimi i VII-të i institucioneve të Kosovës me Këshillin e Evropës, thellohet bashkëpunimi në fusha të rëndësishme
Prishtinë, 27 tetor 2021- Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës organizoi sot takimin e VII-të të përbashkët t&...
MPJ
Republika e Kosovës duhet të ketë perspektivë të qartë të integrimit në BE
Romë, 26 tetor 2021 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, z. ...