4350 - Single_lajmi | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
  • SHARE
  • PRINT

McAllister fton ministren Gërvalla t’i drejtohet Komisionit për Punë të Jashtme të PE-së


Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ka pranuar sot një ftesë nga z. David McAllister, kryetari i Komisionit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian (AFET), që të takohet me anëtarët e këtij komisioni. 

Në ftesën e tij, z.McAllister,ka ftuar ministren Gërvalla t’i drejtohet anëtarëve të këtij komisioni në njërën prej takimeve të tyre, duke e parë si një mundësi të mirë për të diskutuar lidhur me prioritetet e politikës së jashtme të Kosovës. 

Për ministren Gërvalla mbetet prioritet përfaqësimi i Kosovës në institucionet e BE-së për avancimin e agjendës evropiane për vendin. 
Letrën e plotë të z. McAllister e gjeni në vijim. 
 


 

Foto Galeria