587 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
MPJD dhe AKI me memorandum bashkëpunimi
Prishtinë, 27 maj 2022 - Sot në objektin qendror të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, u nënshkrua Memorandumi i ...
MPJ
Ministrja Gërvalla në vizitë zyrtare në Austri, takon ministren Federale znj. Edtstadler
Vjenë, 24 maj 2022 - Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës së Republikës së ...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti delegacionin çek të kryesuar nga zëvendësministri Dvorak
Prishtinë, 17 maj 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z.Kreshnik Ahmeti priti në takim delegacionin nga ...
MPJ
Shkolla Pranverore për Diplomatë të Rinj hap edicionin e 8-të, MPJD sjell në Kosovë 45 diplomatë nga 33 shtete
Pejë, 16 maj 2022-Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës në bashkëpunim me Fondacionin Friedrich Ebert, kan&...
MPJ
Ministrja Gërvalla merr pjesë sot në takimin e Ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor
 Prishtinë, 16 maj 2022-Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, po që...
MPJ
Kryediplomatja Gërvalla: Kemi përkrahje të gjerë, dhe jemi optimist për anëtarësimin në Këshillin e Evropës
Prishtinë, 13 maj 2022 - Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Donika Gë...
MPJ
Gërvalla takon të dërguarin special të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor Manuel Sarrazin, merr mbështetjen e tij për Këshillin e Evropës
Prishtinë, 13 maj 2022 - Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gë...
MPJ
Ministrja Gërvalla intervistë për Jerusalem Post
Prishtinë, 11 maj 2022 - Lufta ruso-ukrainase mund të përhapet në Ballkan, paralajmëron shefja e diplomacisë së Kosovës "Ne nuk ...
MPJ
Në ditën e parë të vizitës në Izrael ministrja Gërvalla zhvillon një sërë takimesh
Në ditën e parë të vizitës në Izrael ministrja Gërvalla zhvillon një sërë takimesh Në ...