579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Caktoni “online” terminin për vula apostile dhe legalizuese!
Prishtinë, 20 tetor 2021 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës, respektivisht Departamenti per Çështje Konsullore, njofton se nga data 25 tetor 2021, qytetar&...
MPJ
Zëvendësministrja Gashi takon përfaqësuesit e shoqatave dhe profesionistëve të diasporës në Vjenë
Vjenë, 22 tetor 2021 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Liza Gashi, gjatë vizitës së ...
MPJ
Zëvendësministrja Gashi merr pjesë në Konferencën Vienna Migration 2021
Vjenë, 22 tetor 2021 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Liza Gashi mori pjesë në Vienna Migration Conference 2021,&...
MPJ
Gërvalla bisedon për mundësi bashkëpunimi me komunitetin kulturor e biznesor në Tiranë
Tiranë, 19 tetor 2021 - Në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Shqipërisë, ministrja e Punëve ...
MPJ
Gërvalla flet për politikën e jashtme të Kosovës në Forumin e Politikës së Jashtme në Tiranë
Tiranë, 19 tetor 2021- Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, n&...
MPJ
Gërvalla në vizitë zyrtare në Shqipëri, takohet me homologen Xhaçka dhe dakordohen për bashkëpunim konkret në fushën e diplomacisë
Tiranë, 18 tetor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ...
MPJ
Ministrja Gërvalla takon presidentin Meta dhe kryeparlamentaren Nikolla
Tiranë, 18 tetor 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ...
MPJ
Ministrja Gërvalla takon krerët e Shtetit të Kuvajtit, nënshkruan memorandum mirëkuptimi në fushën e diplomacisë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, qëndroi sot p&...
MPJ
Gërvalla takon diplomatët e Riadit: Kosova do të bëjë gjithçka që është e mundur për forcim të subjektivitetit ndërkombëtar
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, gjatë vizitë...