579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Fuqizohet marrëveshja për bashkëpunim ndërkufitar Kosovë - Maqedoni e Veriut
Prishtinë, 1 tetor 2021 – Republika e Kosovës dhe ajo e Maqedonisë së Veriut kanë fuqizuar marrëveshjen për bashkëpunim nd&...
MPJ
Kryediplomatja e Kosovës Donika Gërvalla takon homologun nga Singapori
Në vazhdën e takimeve bilaterale në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York, ...
MPJ
Gërvalla në New York takon homologun e saj nga Malta
Në vazhdën e takimeve bilaterale në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York, ...
MPJ
Presidentja Osmani dhe ministrja Gërvalla takuan presidentin e Guajanës, Mohamed Irfaan Ali
New York, 22 shtator 2021-  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, dhe ministrja Gërvalla, në vazhdën e takimeve me ...
MPJ
Presidentja Osmani dhe ministrja Gërvalla takuan ministrin e Jashtëm të Irlandës, Simon Coveney
New York, 22 shtator 2021-  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ministrja e Jashtme dhe e Diasporës, Donika Gërvalla, takuan sot në Nju ...
MPJ
Presidentja Osmani dhe ministrja Gërvalla takuan sekretarin e Përgjithshëm të NATO -s, Jens Stoltenberg
New York, 22 shtator 2021- Presidentja Osmani dhe ministrja Gërvalla takuan sekretarin e Përgjithshëm të NATO -s, Jens Stoltenberg. Presidentja Osmani theksoi se synim ...
MPJ
Gërvalla takon homologen nga Bregu i Fildishtë, flasin për bashkëpunim ekonomik
Në vazhdën e takimeve në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në New York, ministrja ...
MPJ
Presidentja Osmani dhe ministrja Gërvalla u takuan me Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës së Konferencës Islamike
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, u takuan me përfaqësuesit e Organizatë...
MPJ
Gërvalla takon homologen nga Estonia, flasin për fillim të konsultimeve politike mes dy ministrive
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Donika Gërvalla, ka zhvilluar takim me ...