579 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministrja e Jashtme Donika Gërvalla priti ambasadorin çek, Pavel Bilek
Prishtinë, 1 prill 2021 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, sot ...
MPJ
Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla takoi ambasadorin hungarez në Kosovë, Jozsef Bencze
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, sot ka pritur në ...
MPJ
Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla takoi ambasadoren holandeze, Carin Lobbezzo
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, sot ka pritur në ...
MPJ
Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla takoi ambasadorin britanik, Nicholas Abbott
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Donika Gërvalla, sot ka pritur në ...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti në takim ambasadorin italian Nicola Orlando
Në vazhdën e takimeve  me ambasadorët e akredituar në Kosovë, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ...
MPJ
Biseda e parë mes Ministres së Punëve të Jashtme Gërvalla dhe kolegut të saj austriak Alexander Schallenberg shumë e përzemërt dhe konkrete
Kosova e falënderon Austrinë për ndihmën në çështje konkrete dhe politike - Schallenberg: „Kosova qëndron krejt lart ...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti ambasadorin amerikan Kosnett, Shtetet e Bashkuara janë partner strategjik i pazëvendësueshëm i Kosovës në politikën e jashtme
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, tha të martën se Shtetet e Bashkuara të Amerik&...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti në takim shefen e Zyrës greke në Prishtinë, znj. Chryssoula Aliferi
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, të martën paradite priti në takim shefen e Zyr&...
MPJ
Ministrja Gërvalla priti në takim ambasadorin shqiptar Qemal Minxhozi
Republika e Kosovës dhe Republika e Shqipërisë duhet të lënë menjanë politikën ditore kur bëhet fjal&...