552 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Edhe një javë afat aplikimi për grantet e WBF
Prishtinë, 3 dhjetor 2019 – Shoqëria Civile në Kosovë ka afat deri më 10 dhjetor 2019 për të aplikuar me projekt-propozime rajonale, me synim ...
MPJ
WBF mban sesionin informues për projekt-propozimet rajonale, vlerësohet kryesimi i Kosovës
    Prishtinë, 21 nëntor 2019 – Republika e Kosovës është dëshmuar si faktor shumë i rëndësishë...
MPJ
Zv.ministrja Vuniqi takoi homologun çek, bisedojnë për forcimin e raporteve Kosovë-Çeki
Pragë, 18 nëntor 2019 – Zëvendës/ministrja e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës, znj.Rejhan ...
MPJ
Në MPJ u shpall hapja e Festivalit “Java e Filmit Frankofon”
Prishtinë, 13 nëntor 2019 – Festivali “Java e Filmit Frankofon”, i organizuar nga Ambasada e Republikës së Francës në Prishtinë, ...
MPJ
Ministri i Jashtmë Pacolli: Njohja e Kosovës është kontributi më i madh për paqen në rajon
Monako, 31 tetor 2019 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z....
MPJ
Zyra e Kosovës promovon produktet kosovare në panairin e Athinës
Athinë, 22 nëntor 2019 - Zyra Ekonimike e Kosovës nëGreqi po merr pjesë në panairin e 20-të të  bamirë...
MPJ
Ministri Pacolli po merr pjesë në Konferencën e 38-të të Frankofonisë
Monako, 30 tetor 2019 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, z....
MPJ
Në Gjermani u mbajt sesioni informues “Klima e investimeve në Kosovë”
Mynih, 15 nëntor 2019 – Ministria e Punëve të Jashtme e Republikës së Kosovës ka organizuar në Mynih të Gjermanis&...
MPJ
Ministri Pacolli takoi diplomaten greke në Prishtinë, folën për fuqizimin e raporteve Kosovë - Greqi
Prishtinë, 25 tetor 2019 – Zëvendëskryeminiministri dhe ministri Jashtëm, z.Behgjet Pacolli, priti në takim shefen e Zyrës Ndërlidhë...