552 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Tronditës lajmi për aksidentin, që mori jetë njerëzish në Maqedoninë Veriore, Kosova solidarizohet me familjarët e viktimave
Prishtinë, 13 shkurt 2019 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, z. Behgjet ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli pret në takim Shefin e ri të Zyrës së Sllovakisë në Prishtinë, shqyrtohet hapja e Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Bratislavë
Prishtinë, 13 shkurt 2019 - Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovë...
MPJ
Nga Behgjet Pacolli: BE duhet t’i lejojë Kosovës udhëtimin pa viza
BE më në fund duhet të bëjë gjënë e duhur lidhur me premtimin e saj të shpeshtë pë...
MPJ
Kosova dhe Mali i Zi mbajnë konsultime politike për bashkëpunimin dy-palësh, vlerësohen marrëdhëniet shumë të mira në mes dy vendeve
Podgoricë, shkurt 2019 – Delegacioni i Ministrisë së Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës  nën udh&...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli takon ministrin e Jashtëm të Kolumbia-s, Carlos, Kolumbia me Ambasador në Kosovë
Uashington D.C, 8 shkurt 2019 – Zëvendëskryeministri i Parë dhe Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovë...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në ministerialin e Koalicionit Global në Uashington: Krijimi i Ushtrisë së Kosovës ngrit kapacitetet në ndërtimin e një ambienti të qetë dhe të sigurt
Uashington D.C., 6 shkurt, 2019 – Krijimi i Ushtrisë së Kosovës në koordinim të plotë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës ...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli: Kosova qëndron fuqishëm në krah të ShBA-së në luftën kundër ISIS-it
Uashington D.C., 6 shkurt 2019 – Republika e Kosovës qëndron fuqishëm në krah të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ...
MPJ
Ambasadori i Republikës së Kosovës në Hungari, Shpend Kallaba, i dorëzon Letrat Kredenciale Presidentit të Hungarisë, Áder
Budapest, 4 shkurt 2019 – Gjatë një ceremonie protokollare në pallatin presidencial, Ambasadori Republikës së Kosovës në Hungari, Shpend Kallaba, i ka dor&...
MPJ
Ministri i Jashtëm Pacolli në Senatin Amerikan: Prezenca amerikane në rajon është jetike për paqen dhe demokracinë, Ballkani i takon NATO-s
Uashington D.C., 5 shkurt 2019 – Prezenca amerikane në rajon është jetike për garantimin e paqes dhe demokracisë dhe rajoni i Ballkanit i takon ...