463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Kosova dhe Greqia nënshkruajnë dokument bashkëpunimi
Prishtinë, 13 prill  2022 - Në kuadër të thellimit të raporteve të mëtutjeshme mes Republikës së Kosovë...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti në takim shefen e Zyrës Ndërlidhëse Greke në Kosovë, znj.Heleni Vakali
Prishtinë, 12 prill 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Kreshnik Ahmeti, ka takuar sot shefen ...
MPJ
MPJD nënshkruan marrëveshjen me shoqatën “Nënë Tereza” për të dërguar ndihmat humanitare në Ukrainë
Prishtinë, prill  2022 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka zyrtarizuar marrëveshjen me Shoqatën Humanitare Bamirë...
MPJ
Zëvendësministrja Znj. Liza Gashi priti në takim zyrtar ministren bavareze Znj. Melanie Huml, diskutohet organizimi i një Forumi Ekonomik midis Kosovës dhe Bavarisë
Prishtinë, 1 prill 2022 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. ...
MPJ
“Dialogu me Mërgatën” në Norvegji tregoi rëndësinë e Diasporës për Kosovën dhe anasjelltas
Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Liza Gashi, ishte pjesë e delegacionit të kryeministrit të Republik&...
MPJ
Bashkëbisedim me Ambasadorin Gjerman SH.T. Z. Jörn Rohde
Prishtinë, 5 prill 2022 – Në serinë “Bisedimet me Ambasadorët” të Akademisë Diplomatike, ishte kënaqësi e madhe të ...
MPJ
Zëvendësministri Kreshnik Ahmeti intervistë për KosovaPress
Prishtinë 2 prill 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, thotë se kanë bër&...
MPJ
Kryediplomatja Gërvalla intervistë për Newsweek
29 mars 2022 - Ministrja e Punëve të Jashtme e Kosovës Donika Gërvalla-Schwarz nuk mbështeti paralajmërimin e kryeministrit holandez Mark Rutte ...