463 - Lajmet | Ministria e Puneve te Jashtme
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti priti delegacionin çek të kryesuar nga zëvendësministri Dvorak
Prishtinë, 17 maj 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z.Kreshnik Ahmeti priti në takim delegacionin nga ...
MPJ
Shkolla Pranverore për Diplomatë të Rinj hap edicionin e 8-të, MPJD sjell në Kosovë 45 diplomatë nga 33 shtete
Pejë, 16 maj 2022-Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Diasporës në bashkëpunim me Fondacionin Friedrich Ebert, kan&...
MPJ
Ministrja Gërvalla merr pjesë sot në takimin e Ministrave të Jashtëm të Ballkanit Perëndimor
 Prishtinë, 16 maj 2022-Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Donika Gërvalla, po që...
MPJ
Ministrja Gërvalla intervistë për Jerusalem Post
Prishtinë, 11 maj 2022 - Lufta ruso-ukrainase mund të përhapet në Ballkan, paralajmëron shefja e diplomacisë së Kosovës "Ne nuk ...
MPJ
Në ditën e parë të vizitës në Izrael ministrja Gërvalla zhvillon një sërë takimesh
Në ditën e parë të vizitës në Izrael ministrja Gërvalla zhvillon një sërë takimesh Në ...
MPJ
Hap punimet në Prishtinë “Konferenca Ndërkombëtare Arabo-Evropiane"
Prishtinë, 7 maj 2022 - Nën organizimin e Akademisë Diplomatike të MPJD-së, Ministrisë së Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës si ...
MPJ
Ministrja e Punëve të Jashtme, znj. Donika Gërvalla, do të vizitojë Izraelin
Prishtinë, 6 maj 2022-Me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme të Izraelit, z. Yair Lapid, Zëvendëskryeministrja dhe Ministrja ...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti pret në takim delegacionin e Partisë Socialdemokrate(SP) nga Zvicra
Prishtinë, 6 maj 2022 - Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Kreshnik Ahmeti, priti sot në takim nj&...
MPJ
Zëvendësministri Ahmeti pret në takim delegacionin e Unionit Arab, konkretizojnë fushat e bashkëpunimit me Kosovën
Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, z. Kreshnik Ahmeti, ka pritur sot në një takim delegacionin e Unionit ...