Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla uron popullin zviceran për Ditën Kombëtare, thotë se Kosova do të vazhdojë të thellojë marrëdhëniet e veçanta me Zvicrën
Prishtinë, 1 gusht 2020 – Me rastin e Ditës Kombëtare të Konfederatës Zvicerane, Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporë...

01 August 2020

MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla bisedoi me Ministrin Le Drian, shprehet gatishmeria për thellim të bashkëpunimit ndërshtetëror Kosovë – Francë
Prishtinë, 30 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Meliza Haradinaj - Stublla, ...

30 July 2020

MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla bisedoi me homologun nga Jordania, e falënderon për ndihmën në forcimin e subjektivitetit ndërkombëtar të Republikës së Kosovës
Prishtinë, 29 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Meliza Haradinaj - Stublla, ...

29 July 2020

MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla bisedoi me homologun nga Kuvajti, shtrohet nevoja për thellimin e bashkëpunimit në fushat e interesit të përbashkët
Prishtinë, 28 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Meliza Haradinaj - Stublla, ...

28 July 2020

MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla bisedoi me Ambasadoren e Suedisë, theksohet nevoja për intensifikim të marrëdhënieve dypalëshe
Prishtinë, 28 korrik 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj. Meliza Haradinaj – Stublla, ...

28 July 2020