Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Ministrja Haradinaj Stublla takoi shefin e misionit belg në Prishtinë, ritheksoi kërkesën për përmbylljen e liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës
Prishtinë, 22 shtator 2020 – Ministrja Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj Stublla, ka ...

22 September 2020

MPJ
Haradinaj Stublla takon ambasadorin gjerman, një grup ekspertesh mjekësor gjerman nga Instituti Robert Koch dhe OBSh vijnë në Kosovë për ndihmë me Covid 19
Prishtinë, 21 shtator 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë n&...

22 September 2020

MPJ
Kryediplomatja Haradinaj takon ambasadorin italian në Kosovë, kërkon që Italia të vazhdojë të jetë zë i fuqishëm për liberalizimin e vizave
Prishtinë, 21 shtator 2020- Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla e ka pritur në takim informues ambasadorine Italisë n&...

22 September 2020

MPJ
Hardadinaj Stublla bisedon me ministrin e Jashtëm të Kuvajtit, dakordohen për bashkëpunim në fushën e sigurisë
Prishtinë, 21 shtator 2020 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës Meliza Haradinaj Stublla, ka marrë pjesë në diskutimin virtual t&...

22 September 2020

MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla uron popullin e Maltës për Ditën Kombëtare
Prishtinë, 21 shtator 2020 – Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj. Meliza Haradinaj – Stublla, në emër të Republikë...

21 September 2020