Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Ministrja Haradinaj - Stublla uron popullin e Austrisë me rastin e Ditës Kombëtare
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, znj.Meliza Haradinaj–Stublla, në emër të Republikës së Kosov&...

26 October 2020

MPJ
Ministrja Haradinaj-Stublla mirëpret bashkëpunimin me Autoritetin e Gruas Arabe, fton Princeshën Doaa Bint Muhhamad të vizitojë Kosovën
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka vlerësuar lartë n&...

25 October 2020

MPJ
Republika e Kosovës i bashkëngjitet Thirrjes Globale të Veprimit për Fuqizim Ekonomik të Grave
/assets/cms/uploads/files/VID-20201024-WA0002%20(1).mp4Republika e Kosovës i bashkëngjitet Thirrjes Globale të Veprimit për Fuqizim Ekonomik të Grave, nj&...

25 October 2020

MPJ
Haradinaj-Stublla takon ministrin Bujar Osmani: Moment historik që tri shtete të rajonit përfaqësohen nga tre ministra shqiptarë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës, znj.Meliza Haradinaj-Stublla gjatë vizitës zyrtare ...

25 October 2020

MPJ
MPJD dënon ashpër vazhdimin e arrestimeve të shtetasve kosovarë nga Serbia, njofton Brukselin e Quint-in dhe kërkon lirimin e menjëhershëm të Agim Gjocajt dhe Nezir Mehmetajt
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës (MPJD), dënon ashpër arrestimin e ...

25 October 2020

MPJ
Miqësia midis Republikës së Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është shembull i fqinjësisë së mirë
Miqësia midis Republikës së Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut është shembull i fqinjësisë së mir&...

25 October 2020