Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Gërvalla takohet me ambasadoren finlandeze, flasin për bashkëpunim dypalësh
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikë...

17 September 2021

MPJ
Zv.ministrja Gashi takoi Sekretarin Shtetëror Sztáray, për Kosovën është thelbësore avancimi në proceset integruese euro-atlantike
Prishtinë, 16 shtator 2021 - Zv.ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diaspor&...

16 September 2021

MPJ
Kurti dhe Gërvalla takojnë Merkelin: Procesi i Berlinit, alternativa e vetme për bashkëpunim rajonal
Kryeministri i Republikës së Kosovës z.Albin Kurti dhe ministrja ...

14 September 2021