Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Zëvendësministrja Gashi në Emiratet Arabe, merr përkrahje për projekte të përbashkëta
10 Janar, 2022 - Zëvendësministrja e Punëve të Jashtme ...

18 January 2022

MPJ
Ministrja Gërvalla pret në takim ambasadorin e ri të ShBA-ve Jeffrey Hovenier
Prishtinë,  10 janar 2022 - Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diaspor&...

11 January 2022

MPJ
Ministrja Gërvalla shpall persona non-grata një zyrtar rus të UNMIK-ut në Kosovë
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diasporës e Republik&...

31 December 2021

MPJ
Ministrja Gërvalla pret në takim të ngarkuarin me punë në Ambasadën e Australisë në Kroaci, z. Andrea Biggi
Prishtinë, 17 dhjetor 2021- Ministrja e Punëve të Jashtme dhe e Diaspor&...

17 December 2021

MPJ
Gërvalla vazhdon takimet në Bujanoc, garanton përkrahjen e Kosovës në shumë fusha
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të ...

16 December 2021