Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Kurti dhe Gërvalla takojnë Merkelin: Procesi i Berlinit, alternativa e vetme për bashkëpunim rajonal
Kryeministri i Republikës së Kosovës z.Albin Kurti dhe ministrja ...

14 September 2021

MPJ
Gërvalla në hapjen e Shkollës Diplomatike, promovon vlerat dhe veçoritë e vendit
Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës znj.Donika G&...

13 September 2021

MPJ
Zëvendësministri Ahmeti në SHBA, zhvillon takime me zyrtarë të lartë amerikanë
9 shtator 2021  Në kuadër të vizitës zyrtare në ...

10 September 2021

MPJ
ENA franceze dhe Akademia Diplomatike organizuan trajnim për diplomaci ekonomike dhe publike
Prishtinë, 25 gusht 2021 – Ambasada e Francës, Shkolla Kombëtare e Administrat&...

26 August 2021

MPJ
Njoftim për media lidhur me evakuimin e shtetasve të Kosovës nga Afganistani
  Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), bë...

19 August 2021