Ballina | Ministria e Puneve te Jashtme

LAJMET

MPJ
Ministrat Konjufca dhe Schallenberg të kënaqur me miqësinë e vjetër Kosovë-Austri
Prishtinë, 28 maj 2020 – Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës i Republikës së Kosovës, z.Glauk Konjufca, s&...

28 May 2020

MPJ
Kosova dënon ndërtimin e kishës serbe në Beograd, ku ishin varrosur 700 trupa të shqiptarëve
Prishtinë, 16 maj 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës e Republikës së Kosovës (MPJD) e dënon aktin e ...

16 May 2020

MPJ
Kosova dhe Shën Luçia heqin vizat për shtetasit me pasaporta diplomatike dhe zyrtare
Washington, 7 maj 2020 - Qeveria e Republikës së Kosovës dhe Qeveria e Shën Luçias kanë nënshkruar marrë...

08 May 2020

MPJ
Komunikatë e përbashkët e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe Ministrisë së Shëndetësisë
Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) dhe Ministria e Shëndetësisë (MSh) shprehin ngushëllimet më t&...

05 May 2020

MPJ
Fjalimi i Ministrit Konjufca në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të OKB-së për Kosovën
Shkëlqesia juaj, i nderuari zoti President, Ambasadori Francisco A. Cortorreal, Shkëlqesitë e juaja, Përfaqësues të Përhershëm ...

25 April 2020

MPJ
MPJD: Vazhdon kthimi i organizuar i rasteve emergjente, kërkohet durim deri në kalimin e rrezikut nga pandemia
Prishtinë, 18 prill 2020 - Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD), Ministria e Shëndetësisë (MSh) dhe Ministria e ...

18 April 2020