501 - Sherbimet_konsullore | Ministria e Puneve te Jashtme

Odnosi sa javnošću

U okviru Odeljenja za konzularna pitanja MIP-a, funkcioniše služba za odnose sa javnošcu. Ova služba pruža pomoc gradanima Kosova u rešavanju problema konzularne prirode.

Službu za odnose sa javnošcu možete kontaktirati na:

Tel. +381 38 200 11 074; +381 38 200 11 091
Fax. +381 38 212 552
Email: konsullore.mpj@ks-gov.net
Adr.: Ministarstvo spoljnih poslova
Trg Nënë Tereza
Bivša zgrada Grmije, kancelarija AB03
Priština 10000, RKS  

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U BERLINU

Gđa. Leonita Harxhi, Zamenica Konzula

Wall str. 65 D-10179 Berlin
+49 30 240 47 69 11
+49 30 240 47 69 19

Consulate.Berlin@rks-gov.net

Broj za hitne pozive: +49 179 36 70 536

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U BERNU

Gđa. Bahrije Hoti, Konzul

Amthausgasse 3, 3011 Bern

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U BRISELU

Gđa. Jetmira Bërdynaj Shala, Konzul

Embassy of the Republic of Kosovo in Brussels Roger Vandendriesschelaan 38, 1150 Brussels
Tel. +32 2 773 27 30
Fax. +32 2 773 27 09
VoIP. 038 200 77 347

consulate.brussels@rks-gov.net

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U BUDIMPEŠTI

G. Korab Mushkolaj, Konzul

Bank Center, 1054 Budapest, Szabadsag Ter 7. 1054 Budapest
+36 1 688 7872

embassy.hungary@rks-gov.net

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U FRANKFURT AM MAIN

G. Ajvaz Berisha, Konzul

Rudolfstraße 13/17, 60327 Frankfurt am Main
+49 (0) 6927133920
+49 (0) 69271339229

consulate.frankfurt@rks-gov.net

ajvaz.berisha@rks-gov.net

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U LONDONU

Vjollca Halimi, Sekretare e Parë

8 John Street/London WC1N 2EB

Tel: +44 (0) 20 74051010

consulate.london@rks-gov.net

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U RIJADU

G. Fuad Morina, Savetnik

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U RIMU

G. Ruzvelt Frrokaj, Savetnik

Via Tolmino 12, 00198 Roma/ITA
+39 0685355316
+39 068552212

consulate.rome@rks-gov.net

ruzvelt.frrokaj@rks-gov.net

Broj za hitne pozive: +39 392 376 8140
KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U STOKHOLMU

G. Agron Smakiqi, Konzul

Birger Jarlsgaten 33/se-112 43 Stockholm/SWE
0046 8 614 6863
0046 8 614 6864

consulate.stockholm@rks-gov.net

faton.osmani@rks-gov.net

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U ŠTUTGARTU

G. Kadri Dakaj – Konzul

Johannes str. 47B/70 176 Stuttgart
+49 711 627 677 0
+49 711 627 677 29

consulate.stuttgart@rks-gov.net

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U TIRANI

G. Kujtim Hoxha, Treći Sekretar

Rr. Donika Kastrioti, Vila Nr. 6, Tiranë/Shqipëri
+35542 261 650
+35542 261 650

visa.tirana@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

kujtim.hoxha@rks-gov.net

http://www.ambasada-ks.net/al

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U TOKIO
visa.tokyo@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

 

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U BEČU

G. Imer Lladrovci, Konzul

Goldeggasse 2/13, 1040 Wien

visa.vienna@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

consulate.vienna@rks-gov.net

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U STRAZBURU

G. Edon Cana, Generalni Konzul

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U ŽENEVI

G. Ramadan Avdiu, Generalni Konzul

Ambasada e Republikës së Kosovës në Arabinë Saudite

Rue de la Servette 93/1201, Geneva/SUI
+41 22 734 27 34
+41 22 734 27 32

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U STAMBOLU

G. Rrahim Morina, Generalni Konzul

Vali Konağı Cad. No: 74 D 3/Nişantaşı,İstanbul
+90 212 234 82 62
+90 212 234 82 61

visa.ist@rks-gov.net

rrahim.morina@rks-gov.net; http://www.ambasada-ks.net/tr

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U MILANO

Mr. Lavdim Morina, Consul

Milano Via G. B. Pirelli, 30, 20124 MI.
+39026704804
+393923768140

consulate.milano@rks-gov.net

lavdim.morina@rks-gov.net

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U MINHENU

G. Naser Idrizi, Generalni Konzul,Generalkonsulat der Republik Kosovo

Generalkonsulat der Republik Kosovo

Ehrenbreitsteinerstr. 28 80993 München +49 89159861720 +49 891598617219

naser.idrizi@rks-gov.net

Broj za hitne pozive: +49152 8222840

GENERALNI KONZULAT REPUBLIKE KOSOVO U NJU JORKU

Gđa. Teuta Sahatqija, Generalni Konzul

801 Second Avenue, Suite 301, New York NY 10017
+1 212 949 1400
+1 212 949 1403

visa.newyork@rks-gov.net(Izdavanje Viza)

http://www.ambasada-ks.net/us/

KONZULARNA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U PARIZU

Mr. Diamant Kastrati, Consul
diamant.kastrati@rks-gov.net
Mr. Mitat Fejza, Consul
mitat.fejza@rks-gov.net

7, rue de Monceau, 75008 Paris
+33 145 00 02 06

visa.paris@rks-gov.net (Izdavanje Viza)

consulate.paris@rks-gov.net

http://www.ambasada-ks.net/fr/

CONSULATE OF THE REPUBLIC OF KOSOVO IN ZURICH

Xhafer Ahmeti, ministër këshilltar
Ajmane Veseli, konsull

Eugen Huber-Strasse 19a, 8048 Zürich
+41(0) 43 343 01 71
+41(0) 43 343 01 73

consulate.zurich@rks-gov.net

DIPLOMATSKA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U ANKARI

G. Ali Kamberi, Konzul

HIRFANLI SOKAK 14/02 Gaziosmanpaşa Çankaya/Ankara
+903124467053
+903124467054 (për komunikim me palë)

ali.kamberi@rks-gov.net

http://www.ambasada-ks.net/tr/

DIPLOMATIC MISSION OF THE REPUBLIC OF KOSOVO IN LJUBLJANA

G. Petrit Hajdari, Konsull

Dvorec Sela, Zaloška 69/1000 Ljubljana, Slovenia
+ 386 (0)1 541 54 10
+ 386 (0)1 541 54 11

petrit.hajdari@rks-gov.net

embassy.slovenia@rks-gov.net;

DIPLOMATSKA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U MAKEDONIJI

G. Valon Krasniqi, Savetnik

Samoilova 136, Shkup Maqedoni
+ 389 (0) 2 32 90 320

DIPLOMATSKA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U CRNOJ GORI

G. Blerim Xhemajli, Drugi Sekretar

Moskovska 2-B, 81000 Podgorica
+382 (0) 20 226 040
+382 (0) 20 226 041

blerim.xhemajli@rks-gov.net

DIPLOMATSKA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U SOFIJI

G. Lulzim Rifaj, Konzul

26-30 Bacho Kiro Str. 1000 Sofia, BUL
+359 (0) 298 33 999
+359 (0) 298 35 222

DIPLOMATSKA MISIJA REPUBLIKE KOSOVO U ZAGREBU

Gđa. Ifete Çeku

Trg Kralja Tomislava 8/10000 Zagreb/CRO
+385 (0) 1 482 7742
Consular section phone: +385 (0) 1 482 77 41
+385 (0) 1 482 77 21