494 - Misionet | Ministria e Puneve te Jashtme

Ambasadat e Republikës së Kosovës

KONSULLAT E PËRGJITHSHME E REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË MILANO

z. Adrian ANDREJA, Konsull i Përgjithshëm

Via San Martino 10, 20122 Milano (MI)

+39 (0)26704804

+39 (0) 66718644

consulate.milano@rks-gov.net

adrian.andreja@rks-gov.net

 

Numri emergjent: +393472127662
 

Konsullata e Përgjithshme e Republikës së Kosovës në Gjenevë

z. Ramadan Avdiu, Konsull i përgjithshëm

Adresa: Rue de Lausanne 63, 1202 Genève, kati i 3-të;

+41 22 734 27 34

+41 22 734 27 32

Numri emergjent:  +41 788 582 401

KONSULLATA E PËRGJITHSHME E REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË NJU JORK

Zj. Teuta Sahatqija, Konsulle e Përgjithshme

801 Second Avenue, Suite 301, New York NY 10017

+1 212 949 1400

+1 212 949 1403

consulategeneral.ny@rks-gov.net

visa.newyork@rks-gov.net (çështje të vizave)

http://www.ambasada-ks.net/us/

Numri emergjent: +1 11 6 466 708 662

KONSULLATA E PËRGJITHSHME E REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË STAMBOLL

Zj. Saranda Osmani, Konsulle

Vali Konağı Cad. No: 74 D 3/Nişantaşı,İstanbul

+90 212 234 82 62

+90 212 234 82 61

consulategeneral.ist@rks-gov.net

visa.ist@rks-gov.net

saranda.osmani@rks-gov.net; 

http://www.ambasada-ks.net/tr

Numri emergjent: +90 5311 056 391

KONSULLATA E PËRGJITHSHME E RKS-SË NË MINHEN

z. Naser Idrizi, Konsull i Përgjithshëm Generalkonsulat der Republik Kosovo

Ehrenbreitsteinerstr. 28 80993 München

+49 89159861720

+49 891598617219

generalconsulate.munich@rks-gov.net

naser.idrizi@rks-gov.net

Numri emergjent: +49152 8222840

 

 

KONSULLATA E PËRGJITHSHME NË STRASBURG

Shefe e Misionit

Znj. Mimoza Ahmetaj - Ambasadore

Consulat Général de la République du Kosovo à Strasbourg

4 Allée Spach - 67000 Strasbourg

Tél. : +33 (0)3 88 23 54 38 

consulate.strasbourg@rks-gov.net

MISIONI DIPLOMATIK I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË ANKARA

z. Ali Kamberi, Konsull

HIRFANLI SOKAK 14/02 Gaziosmanpaşa Çankaya/Ankara

+903124467053

+903124467054 (për komunikim me palë)

embassy.turkey@rks-gov.net

ali.kamberi@rks-gov.net; http://www.ambasada-ks.net/tr/

Numri emergjent: +90 5336 497 374
 

MISIONI DIPLOMATIK I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË LUBJANË

z. Petrit Hajdari, Konsull

Dvorec Sela, Zaloška 69/1000 Ljubljana, Slovenia

+ 386 (0)1 541 54 10

+ 386 (0)1 541 54 11

petrit.hajdari@rks-gov.net;

embassy.slovenia@rks-gov.net;

Numri emergjent: +386 41 694 899

 

 

MISIONI DIPLOMATIK I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË MAL TË ZI

Burim Susuri, Sekretar i Parë

Adresa: Capital Plaza rr. Sheik Zayed, kati III 81000 Podgorica

+382 (0) 20 226 040

+382 (0) 20 226 041

embassy.montenegro@rks-gov.net

burim.susuri@rks-gov.net

 

Nr.Emergjent +382 67 095 111

MISIONI DIPLOMATIK I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË MAQEDONI

z. Valon Krasniqi, Ministër-Këshilltar

Samoilova 136, Shkup Maqedoni

+ 389 (0) 2 32 90 320

visa.skopje@rks-gov.net

embassy.macedonia@rks-gov.net

valon.a.krasniqi@rks-gov.net

Numri emergjent: +389 75 332 666

 

 

MISIONI DIPLOMATIK I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË SOFJE

z. Lulzim Rifaj, Konsull

26-30 Bacho Kiro Str. 1000 Sofia, BUL

+359 (0) 298 33 999

+359 (0) 298 35 222

visa.sofia@rks-gov.net (çështje të vizave)

lulzim.rifaj@rks-gov.net

embassy.bulgaria@rks-gov.net

Numri emergjent: +359 2 983 39 99

 

 

MISIONI DIPLOMATIK I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË ZAGREB

znj. Ifete Çeku

Trg Kralja Tomislava 8/10000 Zagreb/CRO

+385 (0) 1 482 7742

Consular section phone: +385 (0) 1 482 77 41

+385 (0) 1 482 77 21

visa.zagreb@rks-gov.net (çështje të vizave)

embassy.croatia@rks-gov.net

 

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË BERLIN

znj. Leonita Harxhi, Zëvendës Konsull

Wall str. 65 D-10179 Berlin

+49 30 240 47 69 11

+49 30 240 47 69 19

visa.berlin@rks-gov.net (çështje të vizave)

Consulate.Berlin@rks-gov.net

Numri emergjent: +49 179 36 70 536

MISIONI I SEKSIONIT KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË BERN

znj. Bahrije Hoti, Konsull

Adresa: Zähringerstrasse 25, 3012 Bern

Numri kontaktues: +41 (0) 31 310 06 90

Email: consulate.bern@rks-gov.net 

 


 

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË BRUKSEL

Znj. Jetmira Bërdynaj Shala, Konsulle

Embassy of the Republic of Kosovo in Brussels Roger Vandendriesschelaan 38, 1150 Brussels

Tel. +32 2 773 27 30

Fax. +32 2 773 27 09

VoIP. 038 200 77 347

visa.brussels@rks-gov.net (çështje të vizave)

consulate.brussels@rks-gov.net

Numri emergjent: +32 (0) 485 183 202

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË BUDAPEST

z. Korab Mushkolaj, Konsull

Bank Center, 1054 Budapest, Szabadsag Ter 7. 1054 Budapest

+36 1 688 7872

embassy.hungary@rks-gov.net

Numri emergjent: +36 203 932 874

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË CYRIH

Xhafer Ahmeti, ministër këshilltar

Ajmane Veseli, konsull

Adresa: Eugen Huber-Strasse 19a 8048 Zürich

+41(0) 43 343 01 71

+41(0) 43 343 01 73

E-mail: consulate.zurich@rks-gov.net

 

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË FRANKFURT AM MAIN

z. Ajvaz Berisha, Konsull

Rudolfstraße 13/17, 60327 Frankfurt am Main

+49 (0) 6927133920

+49 (0) 69271339229

consulate.frankfurt@rks-gov.net ajvaz.berisha@rks-gov.net

Numri emergjent: +49 176 681 497 36

 

 

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË KOPENHAGË 

z. Arton Krasniqi, Konsull/Këshilltar

Adresa: Frederiksholms Kanal 4, st.tv 1220 Copenhagen K, DK

Tele: +45 33327155

Mob: +45 50336755

consulate.copenhagen@rks-gov.net
arton.krasniqi@rks-gov.net

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË LONDËR

z. Mustafë Avdiu, zv. Konsull

8 John Street/London WC1N 2ES

visa.london@rks-gov.net (çështje të vizave)

consulate.london@rks-gov.net

Numri emergjent:  +44 770 2626 377

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË PARIS

z. Diamant Kastrati, Konsull

diamant.kastrati@rks-gov.net

z. Mitat Fejza, Konsull

mitat.fejza@rks-gov.net

7, rue de Monceau, 75008 Paris

+33 145 00 02 06

visa.paris@rks-gov.net (çështje të vizave)

consulate.paris@rks-gov.net

http://www.ambasada-ks.net/fr/

Numri emergjent: +33 69 8551 112

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË RIAD

Fuad Morina, Këshiltar

visa.riad@rks-gov.net (çështje të vizave)

 

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË ROMË

z. Ruzvelt Frrokaj, Këshilltar

Via Tolmino 12, 00198 Roma/ITA

+39 0685355316

+39 068552212

consulate.rome@rks-gov.net

ruzvelt.frrokaj@rks-gov.net

 

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË SHTUTGART

z. Kadri Dakaj – Konsull

Johannes str. 47B/70 176 Stuttgart

+49 711 627 677 0

+49 711 627 677 29

consulate.stuttgart@rks-gov.net

Numri emergjent: +49 152 2725 9483
 

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË STOKHOLM

z. Agron Smakiqi, Konsull

Birger Jarlsgaten 33/se-112 43 Stockholm/SWE

0046 8 614 6863

0046 8 614 6864

consulate.stockholm@rks-gov.net

faton.osmani@rks-gov.net;

Numri emergjent: +46 70 33 89 866/70 263 6595

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË TIRANË

Kujtim Hoxha, Sekretarë i Tretë

Rr. Donika Kastrioti, Vila Nr. 6, Tiranë/Shqipëri

+35542 261 650

+35542 261 650

visa.tirana@rks-gov.net (çështje të vizave)

kujtim.hoxha@rks-gov.net

http://www.ambasada-ks.net/al

 

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË TOKIO

Arbër MEHMETI, Sekretar i dytë

Toranomon South Bldg. 10 F, 3-13-7, Nishishinbashi, Minato-ku, 105-0003 Tokyo, JAPAN

+ 81 3 6809 2577

visa.tokyo@rks-gov.net (çështje të vizave)

Ambasada e Kosovës në Tokio për momentin nuk ofron shërbime konsullore të vizave për qytetarët e huaj si dhe shërbime të lëshimit të dokumenteve për qytetarët e Kosovës deri në një njoftim tjetër.

 

MISIONI KONSULLOR I REPUBLIKËS SË KOSOVËS NË VJENË

z. Imer Lladrovci, Konsull

Goldeggasse 2/13, 1040 Wien

visa.vienna@rks-gov.net (çështje të vizave)

consulate.vienna@rks-gov.net

Numri emergjent: +43 6643 718 604